Курченко купив Одеський НПЗ

Ольга Бондаренко
5 липня 2013р. 17:47

Група компаній "ВЕТЕК" і російський "Лукойл" закрили операцію з купівлі-продажу ПАТ "Лукойл - Одеський НПЗ". Про це повідомляє прес-служба ВЕТЕК.

У результаті цієї угоди - група "ВЕТЕК" придбала більше 99% акцій нафтопереробного заводу, який вже незабаром обіцяють запустити в роботу. Одеський НПЗ був приватизований "Лукойлом" в 1999 році, проте "Лукойлу" так і не вдалось модернізувати завод та підвищити його ефективність та конкурентноспроможність. У 2010 році "Лукойл" зупинив виробництво, у зв'язку з економічною ситуацією, що склалася на ринку нафтопродуктів України.

За даними журналу "Фокус", голова ради директорів групи "ВЕТЕК" (раніше - "Газ Україна-2009") Сергій Курченко - володіє не менше $650 мільйонами. У грудні Курченко купив футбольний клуб "Металіст", а у березні - Одеський НПЗ. У січні "свободівець" Юрій Сиротюк направляв депутатський запит на ім'я генпрокурора Віктора Пшонки та голови СБУ Олександра Якименка, в якому йшлося про те, що син генпрокурора Віктора Пшонки "кришує" діяльність компанії Курченка "Газ-Україна-2009". Проте у прокуратурі ніяких порушень не виявили. 15 травня президент Віктор Янукович ввів Курченка до складу Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з баскетболу у 2015 році. При цьому Курченко заперечує бізнес-зв'язки з оточенням сина президента Віктора Януковича та запевняє, що не має покровителів у владних структурах. Тиждень тому компанія Курченка придбала 98% акцій медіа-холдингу UMH group, до якого входять видання декілька видань та радіостанцій, зокрема Forbes Україна та Кореспондент.

Теги: Київ