МОЗ розказало як збирати гриби

Маша Землянська
6 липня 2013р. 11:18

Збирати варто тільки ті гриби, про які точно відомо, що вони їстівні. Не варто збирати незнайомі гриби поблизу магістралей, на промислових територіях, звалищах, в хімічно та радіаційно небезпечних місцях. Не слід зривати гриби з циліндричною ніжкою, біля основи якої є потовщення «бульба», оточене оболонкою. Небезпечними можуть виявитися гриби з ушкодженою ніжкою, старі, зів´ялі, червиві або покриті слизом. Такі основні поради Міністерство охорони здоров’я дає грибникам на початку грибного сезону.

«Значна кількість їстівних грибів містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх кілька днів підряд, також може статись отруєння», - зазначають у МОЗі. І додають: «Якщо отруєння все ж сталося або є підозра, то необхідно негайно промити шлунок слабким соляним розчином, після цього обов´язково звернутися до найближчої лікувальної установи».

З початку 2013-го року зафіксовано вже 19 випадків отруєння грибами, з них вісім отруєнь сталося з дітьми. За аналогічний період 2012 року грибами отруїлися 29 людей, з них - три дитини, померло троє дорослих.

 

Теги: Київ , іжа