Врадіївці рушають ходою на Київ

Галина Танай
7 липня 2013р. 10:24

Збулось пророцтво Яценюка - протестувальники з Врадіївки, обурені бездіяльністю міністра МВС Віталія Захарченка, вирушили на Київ. Хода врадіївців стартує зараз, уранці 7 липня. 18 липня вони обіцяють бути на Майдані Незалежності - і ця акція протесту буде безстроковою. Про це на фейсбук-сторінці повідомив координатор громадського руху "Спільна справа" Олександр Данилюк.

Розпочати ходу мають з короткого мітингу навпроти будівлі відділу внутрішніх справ у Врадіївці. Потім протестувальники вирушать на Первомайськ - там вони планують бути 8 липня. 10 липня врадіївці обіцяють дійти до Голованівська, 11 - до Умані. 12 липня за планом Монастирище, 13 - Жашків, 15 - Біла Церква, 16 - Фастів, 17 - Васильків. 18 ж липня протестувальники обіцяють прийти до Києва, на Майдан Незалежності. Вони вимагатимуть відставки міністра МВС Віталія Захарченка та переатестації громадськими комісіями всіх працівників міліції. 

2-го липня на Миколаївщині, у містечку Врадіївка, близько тисячі людей штурмом взяли райвідділок мілції. Людей обурило те, що працівники міліції намагаються стати на захист одного зі своїх колег, який, за словами 29-річної мешканки, зґвалтував її разом з іншим міліціонером. Дівчина повідомила слідчому, що її побили і зґвалтували два офіцери міліції - лейтенант Дмитро Поліщук та старший лейтенант Євген Дрижак. У побитті також брав участь місцевий таксист на прізвище Рябіненко. Поліщук та Рябіненко затримані, що ж стосується Дрижака, то у нього виявилося алібі - він, нібито, в момент злочину чергував у райвідділі. Справа в тому, що Дрижак виявився хресником керівника обласного управління МВС Валентина Парсенюка, а Поліщук племінником прокурора Заводського району міста Миколаєва. Наразі вже відсторонено начальникаміліції у Миколаївській області Валентина Парсенюка, а також звільнили прокурора Врадіївського району Миколаївської області Сергія Мочалка, повідомляє прес-служба Генпрокуратури. Кримінальне провадження по врадіївському бунту триває, хоч у цій справі не затримали жодної людини.

Теги: Київ , Врадіївка , Захарченко , МВС