Іномарки знову під загрозою здорожіння

Ольга Бондаренко
8 липня 2013р. 8:41

Імпортні автомобілі в Україні можуть стати ще дорожче, якщо президент Віктор Янукович підпише прийняті минулого тижня законопроекти щодо стягування утилізаційного збору на всі види автомобільної техніки. Про це пише "Комерсант".

Згідно з нормами законів, з нових легкових автомобілів буде сплачуватися сума в межах 4,73 - 30,2 тисяч гривень, з уживаних - 9,46 - 60,5 тисяч гривень, залежно від обсягу двигуна. Плата для решти видів нових транспортних засобів складе 8,8 -14,74 тисяч гривень, Б/У - 17,6-29,4 тисяч гривень, залежно від їх маси. Сума буде стягуватися з імпортерів при розмитненні, а з виробників - при продажу. Якщо президент підпише закони, передбачається, що вони набудуть чинності з 1-го вересня. Стягувати збір почнуть через три місяці після цього. У Всеукраїнській асоціації автомобільних імпортерів і дилерів вважають, що ставки збору були необ'єктивно завищені і не відображають справжніх витрат на утилізацію автомобілів.

За період з січня по березень Україна знизила обсяги виробництва легкових автомобілів на 63% і опинилась на 37-му місці у світовому рейтингу автовиробників. 16 травня міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов заявив, що вітчизняному виробництву потрібно три роки, щоб відродити український автопром. 12 травня повідомлялось, що продажі автомобілів у квітні сягнули нового рекорду, на 35% перевищивши показники березня. Хвиля ажіотажу була викликана введенням спецмита на іномарки, згідно якого іномарки з гібридною силовою установкою обкладаються спеціальним податком.

Теги: Київ , іномарки