Охматдиту від Уряду дістались крихти

Маша Землянська
8 липня 2013р. 12:44

Охматдиту від Уряду дістались крихти

Новим розпорядженням Кабмін розділив два мільярди 137 мільйонів гривень. З цих грошей на будівництво нового корпусу в Охматдиті заплановано дати тільки 50 мільйонів. А відтак "надія" дітей знову залишається під питанням.

Планувати і будувати новий корпус в Охматдиті, котрий зможе лікувати додатково 27 000 маленьких пацієнтів, почали в вересні 2011-го року. Всього для завершення лікарні та встановлення обладнання заплановано 1 мільярд 800 мільйонів гривень. Проте за півтора роки на "надію" дітей виділили 225 мільйонів. На 2013-ий заплановано дати ще 300 мільйонів, але з грошей лікарня побачила тільки третину - 95 мільйонів виділили взимку, ще п'ятьдесят - 3-го липня. Будівельники вже заявили про брак коштів і призупинили роботи. 

На відміну від урядовців, громадські активісти та волонтери, які першими забили на сполох про брак коштів, запропонували ідею, як добудувати лікарню. Три законопроекти, зареєстровані в Раді у квітні, передбачають підняття акцизів на пиво втричі - з 0,87 гривень до 2,50 гривень. Так нардепи планують не тільки зменшити дитячий алкоголізм - пляшка пива після здорожчання акцизів, має подорожчати на 1-2 гривні, але й половину з виручених за це грошей - а це приблизно 2 мільярди гривень - передати на добудову нового корпусу лікарні Охматдит. Проте попри численні акції та листи-прохання до влади - підтримки люди не знайшли. Голова Верховної Ради не вніс жоден із запропонованих проектів у порядок денний.

Фото з сайту Уніан

Теги: Київ , діти , гроші , Уряд , пиво