Жертва побоїща на Оболоні розказала свою версію

Ольга Бондаренко
8 липня 2013р. 19:29

Жертва побоїща на Оболоні розказала свою версію

Моторошну картину побиття молодого чоловіка з дружиною групою осіб, що сталося 16 червня на Оболоні, в інтернеті переглянули більше 160-ти тисяч людей. Деякі користувачі навіть ділились адресами нападників. Здавалось би, такий резонанс має забезпечити постраждалим оперативне розслідування і покарання винних. Однак, як розповіла «Свідомо» потерпіла Анастасія Галинченко - вона і досі вимушена зберігати закривавлені речі свого чоловіка Олександра. «Все тому, що міліція вже майже місяць не знаходить можливості забрати їх на екпертизу», - жаліється налякана жінка. 33-річний чоловік наразі перебуває в лікарні, і саме готується до операції.


 

- Ну як вам сказати… Лікуємось. Готуємось до операції. Розумієте, в нього, з-поміж усього, розтрощена щелепа, уламки потрапили в гайморові пазухи. І не тільки це. Лікування дороге, проблем з цим вистачає. Скільки ще це триватиме - невідомо…

За  офіційною версією міліції,бійка на Оболоні почалась із словесної перепалки двох компаній, учасники яких були у нетверезому стані та гуляли неподалік одна від одної.. Але, за словами Анастасії, все було трохи не так. Саме тому жінка і звернулась до "Свідомо": аби розказати свою версію подій трагічного для їхньої сім'ї вечора.

Ми з чоловіком йшли додому з супермаркету. У нас тут є кілька цілодобових магазинів. Насолоджувались гарною погодою, не квапились. Коли ми майже підійшли до підїзду, до нас підійшли дві дівчини. Видно було - нетверезі. Попросили «стрєльнуть сігарєт». Ми не відмовили. Вони попросили ще. Ми віддали їм штук шість, потім підійшли хлопці, з тим же проханням, ми зробили зауваження, мовляв «вибачте, але ні». Далі нас почали провокувати на конфлікт. Кілька дівчат почали звертатись до мене грубо і хамовито, проте я не піддавалась. Намагалась ігнорувати їх. Потім обертаюсь, а мого чоловіка вже повалили на землю, сіли на нього, і почали бити. Я кинулась до нього. Намагалась розчепити. Але на мене накинулась одна з дівчат, і в нас почалась з нею тяганина, потім підскочила інша -намагалась допомогти своїй подрузі. Нарешті сутичка припинилась..   

Ви викликали міліцію?

Міліцію викликали наші сусіди, які побачили з вікон, що «зараз щось буде». Ця компанія гучно шуміла протягом ночі, тож не дивно, що вони звернули на це увагу. Проте після першого виклику - міліцейське авто лише швиденько проїхало вулицею та зникло.

Першого виклику?

Так, їх викликали двічі. Перший раз, і другий. Перший раз нам вдалося дістатись додому. Потім, знаючи, що сусіди викликали міліцію ми спустились вниз, щоб зустріти їх, давати свідчення. Мій чоловік дістав биту, побоюючись іншого нападу, що, власне, і трапилось. Коли машина міліції проїхала, молодики знов накинулись. Забрали биту і почали нею лупцювати чоловіка. Ну, а все інше ви бачили на відео.. Потім приїхала швидка, нас забрали в лікарню. В цей же час вдруге приїхала міліція - допитувати свідків. Через кілька годин після інциденту ми вже написали заяву.

В міліції повідомляли, що ніяких заяв з боку потерпілого не надходило, також – що до київських лікарень не звертались з характерними ушкодженнями, що шукають свідків..

Це неправда. Ми звернулись і в міліцію, і в лікарню одразу, і свідки були. Я не розумію, звідки така інформація.

Як вам пояснили у міліції причину, за якої не забрали речі на експертизу?

Слідча сказала, що зараз не має на це часу. Попросила зателефонувати через кілька днів. Проте через кілька днів вона вже не брала слухавку.

Що вам відомо про ваших нападників? Як просувається слідство?

Найстрашніше, що слідство ніби і не просувається. Нас не викликають на допити, нічого не повідомляють.  Ми навіть не знаємо, скільки людей проходить обвинуваченими по цій справі, хто вони. Я знаю лише, що серед нападників був військовий. Судячи з нашивок, і як потім вдалось з’ясувати – десантник. Служить в Житомирській області.

«Свідомо» також вдалось поспілкуватись з адвокатом потерпілої Михайлом Бербеном. Він розказав нам, що до нього зверталась інша сторона конфлікту, і повідомила: «До вас також є претензії. Троє людей з тілесними ушкодженнями». На жаль, жодних підверджуючих документів ані адвокат, ані Анастасія "Свідомо" не надали. Поки невідомо, чи подаватимуть «потерпілі» нападники зустрічний позов, чи заявлятимуть свої претензії, в якому стані знаходяться. 

 «Саме це і обурює найбільше – нічого не відомо. Слідство ніби завмерло, нічого не рухається», - говорить адвокат.

Якого покарання ви будете домагатись у суді? Чи будете вимагати моральне відшкодування?

 Ми не хочемо покарання більшого, ніж передбачено законом. Справа кваліфікована за статтею «Хуліганство». Покарання – від трьох – до семи років. Звичайно, розраховуємо і на моральне відшкодування, але зрозумійте, з нашим правосуддям дуже страшно щось загадувати наперед. По факту, нам навіть не відомо по суті – як просувається слідство. Олександр лікується. Коли буде якась більш-менш визначеність, тоді вже буде про що говорити. А поки – сподіваємось на краще, на справедливе рішення...

 

 

Теги: бійка на Оболоні , Київ