В середу обіцяють поновити видачу загранпаспортів

Маша Землянська
9 липня 2013р. 7:45

Державна міграційна служба обіцяє поновити видачу закордонних паспортів у середу, 10-го липня. А до початку наступного тижня - віддати документи усім, хто на них чекає.

«8-го липня укладено договір між ДМС України та ДП «Поліграфкомбінат «Україна» щодо закупівлі бланків паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Як очікується, вже 9 липня перша партія бланків буде доставлена до ДП «Державний центр персоналізації документів», яке розпочне персоналізацію бланків - внесення інформації про власників паспортів. Таким чином, починаючи з 10 липня Державна міграційна служба України зможе розпочати відвантаження готових паспортів у регіони», - пояснюють у відомстві. 

Проблеми з оформленням документів для закордонних поїздок кияни відчули з початку червня, коли в ОВІРах почали нарікати на брак бланків. Справа у тому, що міграційна служба змінила компанію, у якої закуповує бланки документів. 15-го червня Антимонопольний комітет скасував результати конкурсу на закупівлю біометричних паспортів. Перемогу отримав консорціум ЄДАПС, він, до речі, і єдиний учасник конкурсу. Справа у тому, що з 2006-го року фірма, пов’язана з ЄДАПСом - "ЮС-дизайн" зареєструвала промисловий зразок паспорту, а відтак консорціум отримав монополію на їхній друк. За аналогічною схемою було отримано монополію і на біометричні паспорти у грудні 2012-го року. Засновник "ЮС-дизайну" - Юрій Сидоренко, що поїхав з України у 90-х роках і розшукувався у справі про вбивство Сергія Полєтаєва. На Україні інтереси ЄДАПСу і Сидоренка лобіював народний екс-депутат Партії Регіонів Василь Грицак, який і є автором закону про біометричні паспорти. У квітні Грицак став заступником голови Державної міграційної служби. 26-го червня контракт підписали з поліграфкомбінатом «Україна». В пропозиції поліграфкомбінату вартість одного закордонного паспорта склала 82,2 гривні, тоді як консорціум "ЄДАПС" оцінював виробництво документа в 149 гривень.

 

Теги: Київ , паспорт , ЄДАПС