Київміськбуд та Турбоатом приховують трату грошей

Маша Землянська
9 липня 2013р. 11:21

У першому півріччі 2013 року у «Віснику державних закупівель» було оприлюднено дані про тендери майже на 132 мільярди гривень. Тоді як у аналогічному періоді 2012 року було відомо про тендери на 307 мільярдів. Журналісти порталу «Наші Гроші» помітили - свої тендери почали приховувати такі крупні підприємства як Київміськбуд, Турбоатом, Одеський припортовий завод, Електроважмаш. Також практично перестали оприлюднювати дані підприємства вугледобувної галузі, які у 2012 році провели тендери на 28 мільярдів, заводи зі структури «Укрзалізниці».

Різке зменшення публічних даних про тендери відбулось після прийняття у липні 2012-го року змін до закону про держзакупівлі, які дозволили державним підприємствам не публікувати дані про свої закупівлі за власні кошти. Зміни до тендерного законодавства подавав Кабінет міністрів, у Верховній Раді за них голосувала провладна більшість. У дію прийняті законопроекти вводив президент Віктор Янукович, який їх підписував.

В свою чергу СБУ повідомило, що виведення закупівель підприємств за власні кошти з під дії закону та інші зміни до тендерного законодавства «від 50 до 75% бюджетних асигнувань під час процедури держзакупівель освоюється з численними порушеннями. Через корупційні оборудки у сфері держзакупівель збитки становлять 10-15% (35-52,5 мільярдів гривень) видаткової частини держбюджету щорічно».

 

Теги: Київ , гроші