Куріння під час вагітності псує сперму синові

Маша Землянська
9 липня 2013р. 12:02

Куріння під час вагітності псує сперму синові

Якщо у жінки народився хлопчик, а будучи при надії вона курила - в майбутньому ризикує залишитися без онуків. Адже сигарети під час вагітності зменшує кількість сперматозоїдів у майбутнього сина. Аналогічні проблеми виникають, якщо чоловіки самі курять або вживають наркотики.

Отже, як пише The Daily Mail, у курців плід росте повільно. А повільне зростання дитини вже не раз пов'язували зі зниженням вироблення сперми. Останнє дослідження за участю 2900 вагітних жінок дозволило перевірити стан дітей до і після народження. Аналіз також проводився, коли хлопчикам виповнювалося 20-22 роки. Лікарі вимірювали обсяг яєчок, досліджували якість сперми і вироблення гормонів. У результаті у кожного шостого чоловіка параметри якості сперми були нижче норми. А більше чверті чоловіків мали сперматозоїди аномальної форми.

Коли отримані дані порівняли з інформацією про зростання дитини в утробі, виявилося, недостатній ріст плоду був пов'язаний з високим ризиком вироблення насінної рідини з малою кількістю сперматозоїдів. Також у списку факторів ризику значилося ожиріння в підлітковому віці.

Теги: Київ , діти