Київводоканал закликає "не вестись" на тест води

Маша Землянська
9 липня 2013р. 13:41

Експрес-тестування води, яке наразі дуже популярна послуга від магазинів - не більше ніж рекламна акція того чи іншого виробника фільтрів, що має мало спільного зі справжнім лабораторним дослідженням. Про це попереджає «київ водоканал».

«У низці гіпермаркетів мережі «Епіцентр» усім бажаючим за 50 гривень пропонується перевірити воду за чотирма показниками – залізо, жорсткість, мінералізація, запах. Сплативши за «тест води», який триває протягом 15-20 хвилин, споживач отримує дані, на основі яких йому радять звернутися до організації з метою придбання того чи іншого виду очисного обладнання. Як з’ясували фахівці Київводоканалу, організація, що здійснює подібні лабораторні дослідження є не атестованою, а аналіз здійснюється без дотримання методик та стандартів визначення показників безпечності та якості питної води і не відповідає критеріям атестації вимірювальних лабораторій», - нарікають у водоканалі.

Для доказу у Київводоканалі зазначають: щоденно у контрольних точках досліджують та контролюють питну воду за 22-ма показниками. Для цього щодоби відбирається близько 1000 проб. І щоб не залишати без наказаним обман киян - готує звернення до правоохоронних органів з проханням надати належну оцінку щодо правомірності подібних дій.

 

Теги: Київ , вода