Як кияни до будівельників з парку Перемоги ходили

Галина Танай
9 липня 2013р. 15:51

Як кияни до будівельників з парку Перемоги ходили

Новий подарунок киянам від Московського патріархату - на Дарниці церковники будують Храм всіх святих воїнів. Будують просто в парку Перемоги, без жодних офіційних дозволів, відібравши у місцевих мешканців чималий шматок місця для прогулянок і відпочинку. Кияни вже два роки протестують проти цієї забудови. Остання акція протесту була напередодні, 8 липня, - і завершилась спробою побиття однієї з активісток. А нині активісти й журналісти завітали на територію будівництва, щоб отримати відповідь: коли це припиниться?

Вчорашня акція протесту відбувалася традиційно: будівельники ідуть в глуху мовчанку, люди викликають міліцію, міліція нічого не робить. На території з'являється Державна служба охорони. Але вчора була ще й спроба побиття: коли місцева мешканка Ірина намагалась пройти на територію будівництва, один із будівельників - до речі, вони називають себе прихожанами - затис її у воротах і викручував руки, не даючи пройти. Зараз же дівчина подивилась своєму кривднику в очі і розпитала про все особисто. 

Будівельники-прихожани вирили на території забудови вигрібну яму. Просто в кількох метрах від доріжки, якою ходять відпочивальники. Привезли електрогенератор, натягнули дроти - все це може загорітись будь-якої миті.

Через півгодини на місце приїхав заступник начальника Дніпровського райвідділу міліції Віталій Лакиза. На камеру пообіцяв припинити незаконну забудову, а потім ще довго розмовляв по телефону, рятуючись від активістів по кущах.

Поки активісти розпитували про забудову, з даху зісливнув чималий шмат покрівлі. Видно, церковники економлять на будматеріалах - гроші потрібні на охорону.

От воно, виправдання дій церковників
От воно, виправдання дій церковників

Цікаво, який шматок парку з часом з'їсть ця поки що невелика ділянка церковної землі
Цікаво, який шматок парку з часом з'їсть ця поки що невелика ділянка церковної землі

Скандал із будівництвом Храму всіх святих почався два роки тому. Спершу церковники просто відгородили ділянку, нині ж почалось будівництво. Жодних документів, які підтвердили б дозвіл на будівництво, забудовник за два роки так і не надав. Директор парку Перемоги Олександр Товстоног будівельникам не заважає. До речі, його знають за скандалом із побиттям журналіста порталу Tochka.net: він ударив хлопця металевим прутом по голові, коли той фотографував незаконну забудову. Теги: Київ , парк Перемоги , забудова