Які кияни оббивають пороги мерії

Тетяна Мухоморова
9 липня 2013р. 18:00

Які кияни оббивають пороги мерії

Боротьба з вирубкою парків, за виживання бездомних собак і будівництво дитячих майданчиків, - «Свідомо» дізнавалося, чого кияни приходять до мерії і чого вимагають у чиновників.

Ольга Федорівна «Я тут ніхто, але готова йти до кінця, хоч би й на БТРі»


Ольга Федорівна
Ольга Федорівна

Ольга Федорівна є затятим борцем за благополуччя Дарниці, а саме парків, вулиць і двориків району. Вона неодноразово вимагала вивезення сміття, яке занадто довго лежало у провулку, і намагалася врятувати сквер біля Дитячого світу, хоча, кінець кінцем, його вирубали.

«Може, колись отримаю по голові за таку активність, хоч і звертатися до влади - моє громадянське право. Якось приходжу до приймальні, там сидить дівка якась, я до неї відразу зі своєю проблемою. А вона заспана така, ледве очі змогла розплющити, почала ліниво мені відповідати. Може, на дискотеці загуляла. Я побачила, що толку ніякого не буде, тому - ретирувалася. Пробувала до Попова потрапити, але йому тільки написати можна, а потім ще будуть вирішувати, чи варто розглядати мою проблему. Правда, я отримала подяку за всю мою активність, за те, що я не була байдужою. Зараз дивлюся - всі вони тут інертні, немає такої жалісливої людини, яку б відгуки всіх турбували.

А ще у нас вирубали парк імені Малишка, що біля Дитячого світу. Ми тоді чергували з активістами на вирубці, зверталися до влади і писали в місцеву газету. Я навіть вірш вигадала, назвала «Це була Варфоломіївська ніч». Але зупинити знищення парку ми так і не змогли. Також, зверталася до мерії з метою допомогти неблагополучним дітям, адже у мене є досвід роботи в дитячій міліції. Тоді, мені відмовили, пояснивши, що мені вже не 25 років. І це, незважаючи на те, що у мене-то є сили і досвід! Все одно сподіваюся, що якось допоможу дітям, це ж має хтось робити».

Галина Анатоліївна: «Ми - інтелігентні хуліганки»

Галина Анатоліївна
Галина Анатоліївна

Галина Анатоліївна тримає у себе в квартирі бездомних собак, лікує їх і щодня рятує від голодної смерті. Зараз у неї живуть п'ять собак, нещодавно було шість, але одна з них померла від старості у віці 18 років. Годує і лікує тварин Галина Анатоліївна виключно за свій рахунок, на офіційну пенсію. Поспілкувавшись з чиновниками у адміністратора, вона залишила заяву з проханням надати матеріальну допомогу на годування своїх вихованців.

«Я тут вперше, ось, подруга витягла на боротьбу за права тварин. Раніше я дзвонила до притулків в Бородянці, і в Пирогово. Мені там казали, що можуть забрати собак, але вони там будуть страждати, тому що вольєри стоять на вулиці, даху немає, їжі немає, працівників немає. Мені запропонували віддати собак за умови, що годувати я їх буду за свій рахунок і привозити їжу щодня. Так навіщо мені їх туди везти, якщо я їх краще у себе залишу?Зараз у мене п'ять собак, з них дві вже старенькі, ще дві молоді дівчинки, активні такі. Останню, Герду, я підібрала повністю лисою, її хотіли вбити. У мерії спробуємо щось зробити, раптом зможуть хоча б грошима допомогти. Але відповіли у приймальні швидко, сказали, щоб заяву писала, а далі вже буде видно».

Людмила «Довідкова 15-51 працює»

Людмила
Людмила

Людмила часто зверталася до довідкової КМДА, щоб вирішити житлові проблеми. Успішно домоглась швидкого повернення світла, коли воно пропало без причин. У подальших планах запиту до влади - будівництво дитячого майданчика під будинком.

«Я зверталася до КМДА кілька разів, майже завжди мої прохання виконувалися швидко і ефективно. Але я сюди не ходила, дзвонила з дому за телефоном 15-51, це у них довідкова, там оператори швидко на прохання реагують.Перший раз я до них звернулася, коли у нас на вулиці зникло світло, без особливих причин. Я відразу ж набрала їх, вони пообіцяли вирішити проблему і протягом півгодини світло відновили. І багато моїх знайомих до них дзвонили, казали, що і як слід вирішити, найчастіше вдавалося швидко закрити питання.

Ось зараз знову хочу до них подзвонити, сподіваюся на будівництво дитячого майданчика у дворі. Справа в тому, що у нас під будинком купа піску, а поряд ніяких умов для дітей немає. Мені б хотілося гірки, гойдалки для діток поставити. До цього мені друзі розповідали, що колись дзвонили в мерію з проханням побудувати майданчик. Через деякий час майданчик дійсно з'явився, це було в Подільському районі. Тому і я вирішила спробувати».

Анатолій «Домогтися чого-небудь можна тільки активними діями»


Анатолій
Анатолій

Анатолій привів онука на вручення нагород за перемогу в поетичному конкурсі. Під час очікування він розповів нам, що не вірить в ефективність запитів і вважає, що результату можна досягти тільки активними діями.

«Розумієте, відповідь на запит Вам дадуть, але от дії ніякої не буде. Все можуть робити для галочки, що ось, запит прийняли, проблему вирішимо, але все так і зупиниться на тому етапі. Я колись звертався до мерії, але це було ще за радянської влади. Я вирішував квартирне питання, тоді все минуло успішно, але зараз-то влада інша.

Сьогодні я ні до кого не звертаюся, хоча проблем багато, не тільки у мене, а й у всіх. Мені ніколи цим займатися за станом здоров'я, я інвалід вже. Але постояти за свої права можна, я часто виходив на акції різні, мітинги, за ідею боровся.Траплялося і досягти чогось. Треба вимагати вирішення проблеми, але робити це тільки активно, по-іншому нічого не вийде. Правда, майже всі акції тепер пов'язані з політикою, тому доводиться побічно їх підтримувати, щоб підняти якесь питання. Але ось на останній - Вставай, Україно - я не був. Необхідно щось робити, інакше нас всіх поставлять раком».

Дмитро «Для мене мерія - це порожнє місце»

Дмитра ми спіймали для допиту прямо на вулиці під КМДА. Він розповів, що абсолютно не вірить чиновникам і впевнений, що з їх допомогою нічого досягти не можна, потрібно покладатися тільки на свої сили.

«Я ніколи в мерію не звертався, надалі також не збираюся. Упевнений, що з цією владою ніякої відповіді не дочекаєшся. Мої знайомі, друзі мислять аналогічно, нічого і ніколи не просили у чиновників, без толку. Це все безглуздо, мерія для мене - це порожнє місце».


Приймальня КМДА
Приймальня КМДА

Фото Катерина Романова