Табачник віддав за рекламу освіти майже 3 мільйони

Максим Опанасенко
10 липня 2013р. 12:16

Державне підприємство "Інформаційно-іміджевий центр" Міносвіти підписало угоду з ТОВ фірма "Антологія" на друк рекламної продукції про українську освіту. Про це повідомляє "Вісник державних закупівель".

Вартість угоди - 2 780 000 гривень. За ці гроші фірма має надрукувати 32 000 різної рекламної продукції. Зокрема, 12 000 книжок про навчання і проживання в Україні, 10 000 примірників подарункових книг з фотографіями і 10 000 презентаційно-іміджевих видань. Друкувати мають англійською, китайською, арабською, французькою і російською мовами. В середньому, один примірник коштуватиме 86,8 гривень. Це майже в п'ять разів дорожче, ніж середня ціна на шкільний підручник у 2013 році, котрий, за даними Міносвіти, обійшовся бюджету у 18,6 гривень.

ТОВ фірма "Антологія", за даними "Інформаційно-ресурсного центру" зареєстрована в Харкові ще у 1993-му, але на особистому сайті позиціонує себе як молоде київське видавництво, що розміщене на Маршала Гречка, 13. За даними "ІРЦ", керівником фірми є Ольга Якимович. До цього компанія отримала держзамовлення лише раз - у січні їм замовили друкувати бюлетень Міністерства юстиції за 483 400 гривень.

Що цікаво, з "Антологією" в конкурсі на друк рекламних видань конкурувала улюблена фірма-"прокладка" Міносвіти - ТОВ "Побутелектротехніка". Саме йому Міносвіти у 2011-му замовляло друк частини посібників. В чому їм потім дорікнула Рахункова палата, виявивши, що ТОВ не було виконавцем замовлення, а було лише посередником. Через це на рахунку підприємства лишилося від 66% до 84% "посередницьких" коштів і бюджет втратив 5,9 мільйонів гривень. Це ж ТОВ займалося друком (не плутати з виданням) "Довідника абітурієнта-2012", котрий став однією з корупційних схем Міносвіти. ТОВ також зареєстроване в Харкові. Керує ним Михайло Шифрін. Пропозицію ТОВ відхилили через те, що друкувати вони хотіли дорожче, ніж "Антологія".

Теги: Київ