Охматдит збиратиме донорів кісткового мозку

Маша Землянська
10 липня 2013р. 12:20

З 2014-го року в Національній дитячій лікарні Охматдит збираються відкрити свій Реєстр донорів кісткового мозку, щоб мати змогу лікувати маленьких пацієнтів, не вивозячи їх за кордон.

«Ми плануємо почати його роботу з 2014-го року. Нам навіть виділено на нього семеро працівників. Зараз фактично проходить підготовка», - розповідає «Свідомо» заступник з організаційно-методичної роботи Охматдиту Олена Мешкова. Чому це важливо? Такий Реєстр значно збільшить шанси на порятунок дітей – адже маючи власний Реєстр будь-яка країна має право приєднатися до Міжнародного, в базі якого понад 18 мільйонів добровольців. Також, знаючи і маючи донорів, українські лікарі зможуть проводити трансплантацію кісткового мозку в наших лікарнях. Це дозволить знизити вартість лікування в кілька разів. Для прикладу, щороку в Охматдиті 20-ро дітей проходять пересадку кісткового мозку. Вартість процедури – близько 100 тисяч гривень. Тобі як за кордоном така пересадка обходиться в мінімум 100 тисяч євро.

До речі, восени 2010-го року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я був створений Всеукраїнський реєстр донорів стовбурових клітин (кісткового мозку). Щороку цей Реєстр отримує фінансування, наприклад, на 2013-ий заплановано 1 мільйон 120 тисяч гривень. Що зробили за ці гроші? На наш запит Реєстр повідомив: за три з половиною роки зареєстрували 82 донори.

 

Теги: Київ , діти , ліки , Охматдит