Дівчина Кравця віддала за Поштову більше 85 млн

Максим Опанасенко
10 липня 2013р. 13:47

Дівчина Кравця віддала за Поштову більше 85 млн

Будівництво торгівельного центру на Поштовій площі обійдеться ТОВ "Хенсфорд-Україна" у більше ніж 85 мільйонів гривень. Таку відповідь на запит "Свідомо" надали у мерії.

"Загальна орієнтовна вартість об'єкту інвестування, зазначеного вище, складає 81 486 000 гривень, у тому числі ПДВ. Окрім того інвестор має сплатити організатору конкурсу (Департаменту економіки та інвестицій) кошти в якості компенсації витрат, пов'язаних з підготовкою та проведенням інвестиційного конкурсу, у розмірі 1% від орієнтовної вартості будівництва об'єкта інвестування без урахування ПДВ, що становить 679 050 гривень та кошти на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва не менше 5% від орієнтовної вартості будівництва об'єкту інвестування без урахування ПДВ, що становить не менше 3 395 250 гривень" - йдеться у відповіді мерії.

Три місяці тому, 26-го березня, Київська міська державна адміністрація віддала частину Поштової площі, яка, між іншим, входить в перелік пам'яток архітектури, під будівництво торговельного центру. Формальне пояснення чиновників - брак грошей, тому щоб завершити ремонт дороги вирішили залучити інвестора. "Свідомо" провело розслідування і з'ясувало, що конкурс на "інвестиції в Поштову", виграла фірма на чолі з Мариною Ткаченко ТОВ «Хенсфорд-Україна». Вона, в свою чергу, заснована на початку 2013 року однойменною британською компанією – «Хенсфорд Імпекс ЛЛП». Коріння останньої привели нас до керівника Державного управління справами Андрія Кравця. Поштова площа - не перший подарунок Кравцю від Києва. За останній рік пов'язані з ним фірми "зайшли" в приміщення басейну «Водник» на Подолі, де вже будується Sport Life, у Будинку вчителя в центрі міста. Останнє надбання - історична будівля на Круглоуніверситетській.

Що цікаво, у вівторок, згідно з розпоряжденням Кабінету міністрів, на добудову транспортної розв'язки на Поштовій площі з бюджету мають виділити додаткові 50 мільйонів гривень. Це означає, що слова мерії про виділення землі невідомій фірмі під торговий центр через нібито відсутність державного фінансування, тепер не мають підгрунтя.

 

 

Теги: Київ