Міліція просить киян не ламати двері Київради

Максим Опанасенко
11 липня 2013р. 8:35

Київська міліція просить киян, активістів і політиків, котрі вранці зберуться під стінами мерії, аби завадити проведенню чергової сесії Київради, термін повноважень котрої вже сплив, дотримуватися порядку. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Правоохоронці обіцяють затримувати всіх, хто на їхню думку буде вести себе по-хуліганськи. "Правоохоронці звертаються до організаторів та учасників заходів з проханням дотримуватися встановленого законом порядку проведення мітингів та демонстрацій, не порушувати громадський порядок, не провокувати конфліктних ситуацій та не підбурювати мітингувальників до незаконних дій, а навпаки, сприяти працівникам міліції в охороні громадського порядку" - йдеться в повідомленні.

О 10:00 активісти "Свободи", руху "Звільнимо Київ разом" та кияни мають провести акцію протесту під Київрадою. Вони хочуть зібрати достатню кількість киян, аби ті зайняли всі вільні місця в залі засідань Київради і не дали депутатам можливості працювати. Активісти заявляють про закінчення повноважень київських депутатів і незаконність їхніх рішень. Приєднатися до них пообіцяли і нардепи від "Батьківщини" на чолі з Арсенієм Яценюком.  1 липня секретар Київради Галина Герега підписала розпорядження про проведення сесії 11 липня. 30 травня Конституційний суд ухвалив рішення, за яким чергові вибори до Київради та мера Києва мають відбуватися одночасно по всій Україні. Повноваження ж нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. Другого червня півтисячі киян вийшли на акцію протесту, на якій "зачинили" нелегітимну Київраду до виборів.

 

Теги: Київ