Росії не сподобалися цукерки від Порошенка

Максим Опанасенко
11 липня 2013р. 11:21

Російська санітарна служба має претензії до українських кондитерських виробів. Про це заявив глава Роспотребнадзора Геннадій Онищенко, котрого цитує "Інтерфакс-Україна".

"Останнім часом все більшу тривогу у служби викликає якість кондитерських виробів, що надходять з України. У першу чергу, питання викликає продукція "Рошен", - заявив Онищенко.

У 2012-му почалася історія з українським сиром у Росії. Тоді у «чорний список» через те, що замість тваринних жирів, виробники начебто економлять - додають рослинні, потрапили сім виробників - «Гадячсир» та «Пирятинський сирзавод» з Полтавщини, «Рось» та «Шостка» з Сумщини, «Прометей» з Чернігівщини, «Лозовський молочний завод» з Харківщини, «Баштанський сирзавод» з Миколаївщини. «Свідомо» за допомоги проекту з підтримки журналістських розслідувань у Східній Європі (SCOOP) замовило свою перевірку у лабораторії Укрметртестстандарту. Результати нашої перевірки показали: Пирятин, Рось, Шостка, Звени Гора та КОМО немолочного жиру не містять. Натомість рослинний жир знайшли в сирі «Голландський 45%» від Баштанського сир заводу - 3%. На виробництві нам пояснили: «Є два принципові моменти. По-перше, за стандартами в сирах може бути від 0,4 до 0,6 відсотків рослинного жиру. По-друге, кожне дослідження може мати похибку. А ще - ми офіційно не отримуємо рослинні жири, вони не фігурують у жодних документах. Це також легко довести». Після цього Росія визнала, що український сир почав відповідати нормам.

 

Теги: Київ