В Росії таки засудили померлого Магнітського

Ольга Бондаренко
11 липня 2013р. 12:46

Тверський суд Москви визнав юриста британського фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, який помер у СІЗО 2009 року, винним в ухилянні від сплати податків. Про це повідомляє ВВС.

Суд також визнав винним в ухилянні від сплати податків голову цього фонду, британця Вільяма Браудера, якого судили заочно. В ході засідання суду прокурор заявив, що Браудер і Магнітський нібито вступили у змову з ухиляння від сплати податків. Захист Магнітського відмовився представляти будь-які докази у цій справі через протести родичів померлого юриста.

Розгляд справи щодо померлого Сергія Магнітського почали ще у березні. Магнітський помер у листопаді 2009 року в лікарні СІЗО, після того, як звинуватив чиновників у крадіжці з держбюджету 230 мільйонів доларів. Вважається, що в російській і радянській історії обвинуваченого судитимуть посмертно вперше. Як пояснюють російські слідчі органи, розгляд справи відносно покійних можливий на прохання родичів, які розраховують на реабілітацію людини. Мати Сергія Магнітського раніше назвала процес аморальним і незаконним. 

Як вважають колеги Магнітського і правозахисники, його цілеспрямовано довели до смерті умовами утримання і відмовою в медичній допомозі в помсту за те, що він розкрив злочинну схему, за допомогою якої співробітники міліції і чиновники відмивали мільярди рублів. Цей випадок став причиною ухвалення в США "закону Магнітського", яким запроваджуються візові та інші санкції проти 60-ти російських чиновників, причетних, на думку Вашингтона, до смерті юриста.19 березня в прес-службі Слідчого комітету Росії повідомили про закриття справи про загибель Магнітського в СІЗО. 

 

Теги: Київ , правосуддя , Росія , Магнітський