ВІЛ-інфікованих не гнатимуть з Лаври

Маша Землянська
11 липня 2013р. 12:54

Інститут епідеміології та інфекційних хвороб Громашевського, що працює фактично на території Києво-Печерської Лаври та займається допомогою ВІЛ-інфікованим – нікуди не переїде. Принаймні до того моменту, коли не буде добудоване нове приміщення для клініки.

Меморандум з такими вимогами 11-го липня підписали представники церкви з пацієнтськими організаціями. Піти на підписання документів киян змусив наказ Кабінету міністрів від 1 липня, що постановив  протягом тижня - до 8-го липня, виселити клініку та її пацієнтів з приміщення, в якому вони наразі отримують життєво-необхідне лікування. «Ми були готові прикувати себе до ліжок, аби лише не дати вивезти обладнання з клініки, – розповідає Дмитро Шерембей, голова пацієнтської організації ЮКАБ та пацієнт клініки. – Адже єдине місце, яке зможе прийняти пацієнтів – це нова клініка, що будується на вулиці Амосова. В усіх інших місцях не було б можливості ані розташувати обладнання, ані обслуговувати ту кількість хворих, в тому числі і в інтенсивній терапії, які сьогодні знаходяться в лікарні. Тому ми сподіваємося, що цей меморандум між церквою, державою та хворими покладе край будь-яким майбутнім зазіханням на клініку».

Сьогодні в Клініці інфекційних хвороб Громашевського лікується більше 9000 пацієнтів. Саме для того, щоб зібрати гроші на обладнання цієї Клініки, до Києва свого часу приїздив з концертами Елтон Джон та влаштовували концерти більшість українських зірок шоу-бізнесу. Конфлікт навколо клініки виник ще у 2011 році, коли Академія наук України прийняла постанову про розформування лікарні та переселення її окремих частин до різних закладів охорони здоров’я. З того часу клініка перебуває в епіцентрі постійних конфліктів.  

 

 

Теги: Київ , ВІЛ , Лавра