Як активісти вигнали будівельників з Десятинного

Ольга Бондаренко
11 липня 2013р. 18:37

Як активісти вигнали будівельників з Десятинного

Незважаючи на судову заборону, буферну зону Софії Київської - Десятинний провулок 3-5 -продовжують руйнувати. Київський патріархат програв уже два суди щодо незаконної забудови на цьому місці. Будівельні роботи в Десятинному заборонені з 11 червня, а у 2009-ому році столичні археологи і взагалі знайшли тут фундамент палацу князя Володимира Великого, проте, ймовірно, ці аргументи зовсім не вразили забудовників - вони з самого ранку вкотре дали старт роботі важкої техніки, знищуючи землі історико-культурного призначення. На захист Десятинного першими прийшли, як не дивно, не правоохоронці, а журналісти, які опинились неподалік у свою обідню перерву та просто не змогли пройти повз. Звичайно, далі зеленого паркану їм дістатись не вдалось, зате вдалось викликати міліцію - вдруге за цей день. 


 

В очікуванні людей у формі - активісти саме обговорювали план порятунку міста і країни. Пропонували захищати Десятинний системно і організовано..

Побачивши камери, будівельники починають помітно нервувати: "Дєвушка, што ви дєлаєтє. Пєрєстаньтє снімать!", - вигукують у відповідь на спроби зафіксувати порушення.Ефект зйомки дав свої результати: роботи припиняються, працівники збираються "на перекур", комусь телефонують..


З охоронцями вдається поспілкуватись лише через паркан. "Дівчино, шо ви хочте? Ви робите свою роботу, а ми свою. Які питання? Мені шо сказали - то я і дєлаю", - пробує виправдатись один з них. Інший грубо перериває: "Та не гавари с ними вабще! Ща милиция приедет".Міліція і справді "ща" приїхала. От тільки поводився молодий сержант досить невпевнено: постукавши по воротам та не дочекавшись запрошення увійти - зібрався йти, мовляв, мене не пускають. "Як це не пускають?, - обурились активісти. - Ви ж міліція!". Трохи подумавши та комусь зателефонувавши - міліціонер таки почимчикував усередину. Журналістів на цю "серйозну розмову" не запросили... 


Як би там не було, а два виклики міліції упродовж однієї години дали свої результати - робітники перевдягнулись та поїхали. Але обіцяли повернутись. Вже зранку...Міліціонер на це тільки зауважив: "Повернуться - знову викликайте нас. Знову пишіть заяву. А все інше - вирішую не я"...


Теги: десятинний провулок , забудова , Київ