Сноуден викрив у співпраці з розвідкою Microsoft

Ольга Бондаренко
12 липня 2013р. 8:40

Корпорація Microsoft тісно співпрацювала з американськими спецслужбами в рамках секретної програми PRISM, дозволяючи перехоплювати персональні дані користувачів своїх сервісів. Про це повідомляє Guardian, з посиланням на документи, передані екс-співробітником ЦРУ Едвардом Сноуденом.

У Microsoft запевняють, що співпраця компанії з розвідкою знаходиться повністю в рамках закону, а будь-який доступ спецпідрозділів до даних користувачів здійснюється тільки з санкції суду. Однак Сноуден повідомляє, що Microsoft надавала АНБ можливість обходити власний криптографічний захист для того, щоб отримувати доступ до листів і чатів поштового клієнта Outlook. В матеріалах Сноудена також йдеться про те, що Агентство національної безпеки і Федеральне бюро розслідувань США мають прямий доступ до центральних серверів провідних інтернет-компаній - Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, PalTalk, AOL, Skype , YouTube, Apple.

Едвард Сноуден 20 травня втік із США до Гонконгу, звідки 23 червня перелетів до Москви і далі, судячи з заброньованих квитків, повинен був летіти за маршрутом Гавана-Каракас, але до цих пір не полетів. Сноуден заявив, що уряди Великобританії та США стежать за телефонними переговорами та листуванням мільйонів як своїх громадян, так і інших країн. США висунули проти Сноудена звинувачення у викраденні державної власності, несанкціонованої передачі інформації, що зачіпає питання національної оборони, і в свідомому розголошенні секретних розвідувальних даних.

Теги: Київ , Сноуден