Хворі на гепатит Азарову: Ми не дурні- лікуйте нас

Маша Землянська
12 липня 2013р. 16:34

Хворі на гепатит зауважують - Кабінету міністрів їх не обманути. Від уряду вони в чергове просять: дайте нарешті гроші на лікування.

"Усі пам'ятають переможні прес-релізи МОЗу та Кабінету Міністрів України двомісячної давнини, коли вони звітували про "затвердження цільової програми профілактики та лікування вірусних гепатитів"? Наприклад, заява: Уряд затвердив цільову програму профілактики та лікування вірусних гепатитів. Тривала пауза з оприлюдненням підписаної Прем’єр-Міністром програми затягнулася надовго і вже було очевидно, що «щось не те». Нарешті МОЗ не став чекати настання судного дня 28-го липня - Всесвітнього дня боротьби з гепатитом (адже вони досі відходять від прокурорських перевірок по закупівлях смертельно-небезпечних вакцин від гепатиту В) та нарешті ОПРИЛЮДНИВ… для громадського обговорення ПРОЕКТ відповідної програми. Що документально підтверджує факт того, що Кабмін пошив усіх у дурні, у першу чергу пацієнтів, які щодня вмирають так і не дочекавшись лікування від держави", - заявляють активісти на блозі "Гепатиту С".

З 2011-го року Україна офіційно визнала гепатит епідемією, проте жодного державного фінансування на цю хворобу не виділялося. Дорослих хворих, а їх за оцінкою ЮКАБ - 3,5 мільйони - і цього року залишили без копійки. Ця хвороба має спільні шляхи зараження з ВІЛ-інфекцією. Але в силу своїх біологічних особливостей (вірус гепатиту в навколишньому середовищі живе від семи днів до двох тижнів), інфікуватися гепатитом можна в 10 разів частіше. Ви можете кілька років хворіти і не здогадуватись про це. Печінка вражена гепатитом не болить. А от коли почнуться перші симптоми, лікуватися може бути запізно. Але навіть якщо не запізно - то за дорого. Стандартний 48-тижневий курс лікування коштує від 15-ти тисяч доларів.

Теги: Київ , гепатит , гроші