Екс-керівника "Аеросвіту" оголосили в розшук

Максим Опанасенко
12 липня 2013р. 17:21

Колишнього Гендиректора компанії "Аеросвіт" оголошено у міжнародний розшук. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

"Правоохоронними органами Київської області ведеться розслідування кримінальних проваджень відносно посадових осіб авіакомпанії «Аеросвіт» у зв’язку з порушенням ними законодавства про працю, зокрема невиплату заробітної плати та невиплату страхових внесків до Пенсійного фонду. Органи прокуратури Київської області здійснюють процесуальне керівництво досудовим розслідуванням цих проваджень" - йдеться в повідомленні. Йому оголосили підозру одразу за кількома статтями - грубе порушення законодавства про працю, грубе порушення угоди про працю, невиплата заробітної плати, ухилення від сплати страхових внесків. "Також за поданням прокуратури області на погашення заборгованості заробітної плати перед працівниками авіакомпанією здійснюються часткові виплати. Вже виплачено майже 6 млн.грн., в тому числі у червні – 2,7 млн.грн" - кажуть у прокуратурі, - "Крім того, за результатами досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо заборгованості перед Пенсійним фондом України, авіакомпанією повністю відшкодовано завдані державі збитки на суму 8,7 млн. грн". 

13 червня київська прокуратура виявила в діях службових осіб "Аеросвіту" ознаки шахрайства з фінансовими ресурсами. За цим фактом було порушено кримінальне провадження за статею "шахрайство з фінансовими ресурсами". Авіакомпанія "АероСвіт", котра взимку оголосила себе банкротом, заборгувала аеропорту "Бориспіль" 74 мільйони гривень. Проблеми з "АероСвітом" почалися у грудні 2012-го. Тоді літакам "АероСвіту" заборонили літати над Росією через борги, але згодом дозволили. Компанія почала скасовувати більшість своїх рейсів, частину з них блокували аеропорти - знову ж таки - за борги. Після цього авіакомпанії "Дніпроавіа", "Донбасаеро" та "АероСвіт", які контролює один з найбагатших українців – Ігор Коломойський, розпочали процедуру банкрутства. В березні пройшло масове звільнення працівників компаній. 

Теги: Київ