МВС нарахувало 11 постраждалих колег-будуть карати

Максим Опанасенко
13 липня 2013р. 18:15

Міліція заявляє вже про 11 своїх співробітників, що звернулися за допомогою до лікарів після нічних подій під Святошинським райвідділком міліції, і обіцяє покарати винних у цьому. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на начальника київської міліції Валерія Коряка.

"Після нічного конфлікту з активістами паркан ми відновлюємо своїми силами... Після судово-медичної експертизи ми ухвалюватимемо рішення стосовно тих, хто скоїв фізичний напад на співробітників міліції", - заявив Коряк. І висловив сумнів, що міліціонер міг вдарити дівчину: "Мені здається дивним, що міліціонер без патрульного автомобіля, знаючи, що його знімають, міг відкрито її (активістку) ударити". Що цікаво, Коряк заявив про те, що на нараді у Святошинській районній держадміністрації було вирішено, що ринку "Шлях" на Зодчих, через зміну власності на котрому і почалося заворушення під райвідділком, не має бути на тому місці. Раніше прес-служба партії УДАР повідомила про зовсім інше рішення цієї ж наради: за їхніми словами, було вирішено, що ринок працюватиме і далі.

Протести під Святошинським райуправлінням міліції почались із побиття міліціонером Андрієм Ганнисиком активістки Коаліції учасників помаранчевої революції Ірини. У п'ятницю вранці, під час конфлікту на ринку "Шлях", що по вулиці Зодчих, міліціонер, через зроблене йому зауваження щодо спілкування державною мовою, при десятках свідків, наніс Ірині удар кулаком у нирку. Розлючені підприємці кинулися за міліціонером із закликами вчинити самосуд. І поки кривдник дівчини втікав, за Іриною приїхала швидка допомога. Протестуючи проти міліцейського свавілля КУПРівці пішли до Святошинського райвідділку та почали встановлювати там намети. Це не сподобалось міліціонерам, до відділку підтягнули "Беркут" та застосували проти людей сльозогінний газ. Активісти взялися штурмом брати відділок, знесли частину паркану. Виникла сутичка з міліцією, котра закінчилася вночі - перемовинами з киянами. Прокуратура взялася перевіряти інцидент. Починалося все з того, що, за словами підприємців, на ринку змінився власник і зажадав від продавців додаткових грошей за торгівлю. Ті від поборів відмовилися, після чого на ринку з'явилася міліція.

Теги: Київ