Аргентина звинувачує ЦРУ у стеженні

Ольга Бондаренко
14 липня 2013р. 13:54

Міністр закордонних справ Аргентини Ектор Тімерман заявив про те, що більше ста аргентинських політиків стали жертвами електронного стеження зі сторони ЦРУ. Про це повідомляє ВВС.

Тімерман заявив, що отримав запечатаний конверт, в якому знаходився список із понад ста імен і електронних адрес аргентинських політиків. У списку були вказані паролі від електронних поштових скриньок. Проте джерело інформації міністр назвати відмовився.

Серія міжнародних скандалів, пов'язаних із викриттям у стеженні американських спецслужб вибухнула після оприлюднення матеріалів екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена. Згідно з його даними, Розвідспільнота США дістала доступ до серверів ведучих комп'ютерних і інтернет-компаній, включаючи Google, Facebook, Apple і Yahoo. 12 липня Сноуден викрив у співпраці з розвідкою Microsoft. Напередодні, під прицілом екс-шпигуна опинилась Австралія. Едвард Сноуден 20 травня втік із США до Гонконгу, звідки 23 червня перелетів до Москви і далі, судячи з заброньованих квитків, повинен був летіти за маршрутом Гавана-Каракас, але до цих пір не полетів. Сноуден заявив, що уряди Великобританії та США стежать за телефонними переговорами та листуванням мільйонів як своїх громадян, так і інших країн. США висунули проти Сноудена звинувачення у викраденні державної власності, несанкціонованої передачі інформації, що зачіпає питання національної оборони, і в свідомому розголошенні секретних розвідувальних даних.

Теги: Київ , стеження , Сноуден