Рахункова: Приміщення судів не відповідають нормі

Максим Опанасенко
15 липня 2013р. 8:36

Жодне з приміщень місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції не відповідає державним будівельним нормам. До цього висновку дійшли експерти з Рахункової палати.

"Державній судовій адміністрації України, як уповноваженому здійснювати організаційне забезпечення діяльності органів судової влади, упродовж 2012 року не вдалося істотно покращити умови роботи місцевих та апеляційних судів, зокрема в наданні їм нових відповідних приміщень, а також у раціональній та економній експлуатації наявних" - йдеться в звіті Рахункової. Тут кажуть - в частині судів досі немає лічильників на воду, тепло і світло, загальний дефіцит судових площ - більше 1 мільйона квадратних метрів. Яка причина? У Державній судовій адміністрації кажуть - недофінансування.

У березні, за даними "Наших грошей",  Державна судова адміністрація України уклала низку угод на постачання комп’ютерного та іншого обладнання на 50,56 мільонів гривень. І, наприклад, 7,91 мільйонів звідти отримало ТОВ «Терра метрополіс» за 885 міжмережевих екранів по 8,9 тисяч гривень кожен  Ця компанія належить кіпрському офшору «ЮДС холдінг паблік лімітед» (UDC holding publik limited). Також за даними "Наших грошей", по всім цим тендерам документацію конкурсних торгів розміщено у недоступному до перегляду вигляді. А це означає, що дізнатися - що саме купували у Державній судовій адміністрації і порівняти ці закупівлі з ринковими цінами - неможливо.

 

 

Теги: Київ