Досьє Миримський ("Золота коса" 2013)

Маша Землянська
15 липня 2013р. 12:41

Досьє Миримський ("Золота коса" 2013)

Миримський  Лев Юлійович – народний депутат України VII скликання, обраний по виборчому округу №2 (Автономна Республіка Крим); дата набуття депутатських повноважень – 12.12.2012 року. Позафракційний, заступник голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.

Через півтора місяці після набуття чинності Закону України № 4844-VI щодо повної заборони куріння у приміщеннях кафе, барів та ресторанів, а також в інших місцях, нардеп зареєстрував законопроект № 2153[1]. Цей законопроект передбачав надання дозволу суб’єктам господарської діяльності сфери ресторанного господарства виділяти окремі приміщення для куріння. Умовою було тільки «відокремленість» приміщення, наявність вентиляції та попереджувальні знаки. 

Поява законопроекту слугувала причиною можливого саботажу виконання закону № 4844-VI недобросовісними підприємцями, створювала додаткові аргументи для борців «за права курців», і, що саме головне, була ініційована без будь якого аналізу ефектів від закону, що набув чинності. Крім того, це створювало для медіа можливість розповсюдження повідомлення про можливу відміну заборони куріння в закладах ресторанного господарства[1], незважаючи на позитивне сприйняття закону суспільством та на високий рівень виконання у перші місяці.

Свою позицію нардеп аргументує вільним вибором та боротьбою за права курців. «За таких обставин переслідування та обмеження прав на дозвілля і відпочинок, самореалізацію, вільний розвиток своєї особистості, об’єднуватися на основі єдності інтересів для спільної реалізації своїх прав і свобод тощо осіб, які вживають тютюнові вироби при цьому не порушуючи права інших на чисте повітря, є не тільки неетичним з боку держави, але й таким, що порушує встановлені конституційні принципи», - наголошує нардеп.[2]

«Люди приходять в кафе, щоб розслабитися, скоротати час, поїсти, випити кави і покурити. Я жодного разу не бачив некурящих людей і дітей в залах для курців. Позбавляти людей вибору, навіть вибору - курити чи не курити, - це в якомусь сенсі все одно, що руйнувати основи демократичної культури. Це не тільки марно, але й вкрай нешанобливо по відношенню до курців. А що, якщо вегетаріанці почнуть друкувати страхітливі графічні зображення з розчленованими трупами тварин на палках ковбаси?», - заявляв Л. Миримський.[3]

В той же час, як політик та нардеп, пан Миримський мав би усвідомлювати, що Україна посилила своє законодавство відповідно до Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКББТ). Так, зокрема, у статті 8 РКББТ зазначено, що «кожна  Сторона  приймає  та  здійснює  у  сферах  існуючої національної юрисдикції…і активно сприяє на інших рівнях юрисдикції прийняттю  і  здійсненню ефективних…заходів,  що забезпечують захист від  впливу  тютюнового  диму  на робочих  місцях  усередині приміщень,  громадському транспорті й у закритих громадських місцях та  у  відповідних  випадках  в  інших громадських місцях».

Крім того, пан Миримський мав би знати, що куріння – це не вільний вибір, а наркотична залежність, до якої залучаються діти починаючи з 12-15 років.[4] У пояснювальній записці до законопроекту він стверджує, що прийняття законопроекту «дозволить зняти соціальну напругу в суспільстві, створити об’єктивні та справедливі умови життя та дозвілля осіб, які вживають тютюнові вироби».[5] В той же час, немає жодних доказів, що законопроект створює соціальну напругу та несприйняття населенням. Навпаки, результати досліджень свідчать про високий рівень підтримки громадськістю[6] повної заборони куріння в закладах ресторанного господарства.[7]

25 травня 2013 р. члени Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я ухвалили проект Постанови про відхилення законопроекту Л. Миримського[8].

 


[1]http://www.pravda.com.ua/news/2013/02/1/6982692/

[2]http://zib.com.ua/ua/14210u_parlamenti_proponuyut_povernuti_do_restoraniv_kurciv.html

[3]http://ua.comments.ua/life/194889-ukraintsyam-hochut-povernuti-pravo-kuriti.html

[4]http://www.pravda.com.ua/articles/2011/03/14/6012869/

[5]http://mf.mediasapiens.ua/material/14922

[6]http://mf.mediasapiens.ua/material/16969

[7]http://smokefreeukraine.org/media/pdf/fact_sheet_100.pdf

[8]http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=47088

 

 

 


[1]http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=45614