Сноудена висувають на Нобелівську премію миру

Ольга Бондаренко
15 липня 2013р. 13:46

Колишнього співробітника ЦРУ Едварда Сноудена, котрий оприлюднив інформацію про програми стеження американських спецслужб пропонують висунути на Нобелівську премію миру. Про це повідомляє Daily Mail.

Кандидатуру Сноудена рекомендував член Королівської академії наук Швеції, професор соціології університету Умео Стефан Сваллфорс.  На думку професора, викриття Сноудена допомогли зробити світ кращим і безпечнішим.

Серія міжнародних скандалів, пов'язаних із викриттям у стеженні американських спецслужб - вибухнула після оприлюднення матеріалів екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена. Згідно з його даними, розвідспільнота США дістала доступ до серверів ведучих комп'ютерних і інтернет-компаній, включаючи Google, Facebook, Apple і Yahoo. 12 липня Сноуден викрив у співпраці з розвідкою Microsoft. Напередодні, під прицілом екс-шпигуна опинилась Австралія. Едвард Сноуден 20 травня втік із США до Гонконгу, звідки 23 червня перелетів до Москви і далі, судячи з заброньованих квитків, повинен був летіти за маршрутом Гавана-Каракас, але до цих пір не полетів. Сноуден заявив, що уряди Великобританії та США стежать за телефонними переговорами та листуванням мільйонів як своїх громадян, так і інших країн. США висунули проти Сноудена звинувачення у викраденні державної власності, несанкціонованої передачі інформації, що зачіпає питання національної оборони, і в свідомому розголошенні секретних розвідувальних даних.

Теги: Київ , Сноуден