Киян без паспортів лишили відпочинку

Маша Землянська
15 липня 2013р. 14:26

Кияни, які два місяці тому планували поїхати за кордон і задля відпустки подали документи на виготовлення закордонних паспортів - сидять на валізах. Документи для виїзду за кордон - досі не видають.

"Паспорти не видаємо. Дзвоніть, дзвоніть щодня і уточнюйте - а так, нічого не можу обіцяти. Немає, що друкувати", - пояснили "Свідомо" в ОВІР, що на Гната Юри. Про відсутність паспортів скаржаться кияни з інших ОВІРів. Брак паспортів кияни відчули з кінця травня. Справа у тому, що міграційна служба змінила компанію, у якої закуповує бланки документів. Якщо раніше все друкував консорціум ЄДАПС, інтереси якого лобіював народний екс-депутат Партії Регіонів Василь Грицак, який і є автором закону про біометричні паспорти. У квітні Грицак став заступником голови Державної міграційної служби. 26-го червня контракт підписали з поліграфкомбінатом «Україна», який має аналогічну техніку. В пропозиції поліграфкомбінату вартість одного закордонного паспорта склала 82,2 гривні, тоді як консорціум "ЄДАПС" оцінював виробництво документа в 149 гривень. А відтак поновити видачу закордонних паспортів пообіцяли з 10-го липня, а до 15-го - віддати документи усім, хто на них чекає. Проте бланків ОВІРи поки так і не побачили.

"Потік туристів хоч і не суттєво, але таки знизився. Щодня приходять туристи, які планували відпочинок - а от паспорту нема. Аналогічно з документами на виїзд за кордон дитини", - розповідала "Свідомо" менеджер в турагенстві САМ Наталія Букарова. "Добре, що хоч путівки не купили, адже на паспорт чекаємо вже півтора місяці", - розповідає киянка Наталя.

 

Теги: Київ