Киянка ледь не лінчувала міліціонерку під ГУМВС

Максим Опанасенко
15 липня 2013р. 14:31

Працівницю Головного управління міністерства внутрішніх справ в Києві рятували троє колег від киянки, котра хотіла "вибити" з неї правду про події під Святошинським райвідділком. Це сталося під час акції проти міліцейського свавілля під ГУМВС вдень.

"Правду кажи, а не стоїш тут, кажеш, яка міліція хороша" - почала перепалку жінка. Речниця, котра до цього доносила журналістам офіційну позицію міліції щодо п'ятничним подій на Святошино, намагалася щось сказати, але киянку вже було не зупинити. На її підтримку одразу стало ще кілька людей. Коли рятувати міліціонерку прийшов чоловік в цивільному костюмі і з навушником, котрий до цього координував роботу бійців "Беркуту" неподалік, жінка не витримала: "Прийшов у дорогому костюмі! Це на мою пенсію ти костюм купив! В мене пенсія 1 000 гривень, а він костюми купує":

Працівниці міліції все ж вдалося врятуватися - за спинами колег вона подалася геть. 

Загалом на акцію проти свавілля міліції зібралося близько 50 киян і активістів, серед яких - нардепи від "Свободи" Андрій Іллєнко і Андрій Мохник та їхній колега з "Батьківщини" Андрій Павловський. Вони вимагали зустрічі з начальником київської міліції, аби той ще раз прояснив ситуацію навколо ринку "Шлях" на Святошино, побиття активістки "Свободи" міліціонером і штурму активістами Святошинського райвідділку у п'ятницю, 12 липня. Головний міліціонер до мітингувальників не вийшов.

13 липня міліція заявила про 11 побитих співробітників, що звернулися за допомогою до лікарів після нічних подій під Святошинським райвідділком міліції, і обіцяє покарати винних у цьому. Протести під Святошинським райуправлінням міліції почались із побиття міліціонером Андрієм Ганнисиком активістки "Свободи" Ірини. У п'ятницю вранці, під час конфлікту на ринку "Шлях", що по вулиці Зодчих, міліціонер, через зроблене йому зауваження щодо спілкування державною мовою, при десятках свідків, наніс Ірині удар кулаком у нирку. Розлючені підприємці кинулися за міліціонером із закликами вчинити самосуд. І поки кривдник дівчини втікав, за Іриною приїхала швидка допомога. Протестуючи проти міліцейського свавілля КУПРівці пішли до Святошинського райвідділку та почали встановлювати там намети. Це не сподобалось міліціонерам, до відділку підтягнули "Беркут" та застосували проти людей сльозогінний газ. Активісти взялися штурмом брати відділок, знесли частину паркану. Виникла сутичка з міліцією, котра закінчилася вночі - перемовинами з киянами. Прокуратура взялася перевіряти інцидент. Починалося все з того, що, за словами підприємців, на ринку змінився власник і зажадав від продавців додаткових грошей за торгівлю. Ті від поборів відмовилися, після чого на ринку з'явилася міліція. 

Теги: Київ