Фаріон просить СБУ покарати депутатів-зрадників

Ольга Бондаренко
15 липня 2013р. 15:53

Звернення 148 депутатів Верховної Ради до Сейму Польщі із проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу необхідно проаналізувати на предмет держзради. Таке звернення до Служби безпеки України та голові комітету з питань регламенту, депутатської етики і забезпечення діяльності парламенту направила депутат від "Свободи" Ірина Фаріон.

Фаріон вимагає від СБУ перевірити, чи немає в діях депутатів ознак державної зради, а комітет з етики - чи не порушили 148 депутатів присягу. "Такі депутати, як Калєснічєнко, всі ті 148 негідників мають сидіти за ґратами", - заявила Фаріон.

12 липня головна законодавча палата Польщі, Сейм, відмовилася назвати Волинську трагедію "геноцидом" поляків. 20 червня Сенат Польщі (верхня палата парламенту) ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії. Трагічні події 1943 року народження, вважають польські сенатори, мали організований і масовий характер і супроводжувалися жорстокістю "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Винуватці - ОУН і УПА. Кількість жертв - близько 100 тисяч поляків. Однак українські історики говорять про неприпустимість використання слова "геноцид". Крім того, зазначають вони, у заяві польського Сенату нічого не сказано про українців, загиблих у тому числі від рук польських націоналістів у протистоянні 1940-х. 

Теги: Київ