Екс-слідча по отруєнню Ющенка: на мене "полюють"

Олександра Веснич
8 жовтня 2010р. 9:45

Екс-слідча по отруєнню Ющенка: на мене "полюють"

Колишня слідча Генеральної прокуратури Галина Климович, яка звільнилася через тиск на неї, має намір подавати заяву про злочин - Генпрокуратура збирає дані про її особисте життя без відповідних санкцій.

Про це "Свідомо" заявила сама екс-розслідувальниця отруєння Ющенка.

В п'ятницю, 8 жовтня на допиті в прокуратурі побували охоронці Галини Климович зі спецпідрозділу "Альфа", які працювали з нею ще під час роботи в Одесі.

"Наскільки мені відомо, офіційно охоронців допитують в рамках розслідування справи про отруєння Ющенка. Яким чином вони можуть свідчити у цій справі, якщо ми співпрацювали ще до вересня 2007 року, коли мені передали це розслідування? Також мені телефонують мої знайомі, свідки по старих справах, яких грубо і цинічно розпитують про моє особисте життя. Вони самі бояться і дзвонять під величезним секретом, їм погрожують.

Це говорить про те, що, не знайшовши за що вчепитись по розслідуванню справи, вирішили збирати матеріал на мене особисто. Це якийсь жах! Я ж не піарилась, була в стороні, але своїми діями вони змушують мене виходити і захищатись", - вважає Климович.

Вона наголошує, що проти неї не порушували ніякої кримінальної справи, тому збір данних, слідство є незаконним. Натомість по справі про отруєння Ющенка зараз працюють дві слідчі групи. Одна займається матеріалами справи, а інша - Галиною Климович. Другу, за її свідченнями, очолює слідчий В'ячеслав Грищенко, який 8 жовтня прийняв справу по слідству Гонгадзе.

Також він раніше вів справу проти слідчого Генпрокуратури з особливо важливих справ Віктора Сандиги.Того звинуватили в крадіжці мобільного телефону, який насправді був вилучений в рамках справи. Обвинувачення проти Сандиги було знято.

Галина Климович не знає, чи буде подавати заяву про злочин до СБУ, чи до Генпрокуратури: "До кого звертатися у Генпрокуратурі? До того ж Олександра Медведька, який або сам дає команди щодо мене або все відбувається з його мовчазної згоди?"

Віктора Ющенко отруїли діоксином під час президентської передвиборчої кампанії в вересні 2004 року. Галина Климович розслідувала цю справу з вересня 2007 року і до 17 червня цього року, коли вона пішла у відставку.