У Франції заборонили видобуток сланцевого газу

Ольга Бондаренко
16 липня 2013р. 7:41

Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що не допустить видобутку сланцевого газу в країні, поки він перебуває при владі. Про це повідомляє BBC News.

Причиною такого рішення стало пов'язуванная видобутку сланцевого газу з екологічними ризиками, про які говорили ще при колишньому президенті Ніколя Саркозі. Франція є першою країною, що законодавчо заборонила видобуток ресурсу, слідом за нею пішли Болгарія і ще кілька держав.

При використанні фрекінгу (гідророзриву пласта), який вважається новим екологічно щадним методом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами. Противники такого методу вважають, що в результаті відбувається не тільки забруднення ґрунтових вод, але і підвищується ризик землетрусів. Наразі дискусії щодо видобутку сланцевого газу тривають і в Україні. Компанія Chevron має намір інвестувати 25 мільярдів доларів в розробку і видобуток газу сланцевих порід на Олеській площі в Україні. Окрім цього, розробками сланцю в Україні зацікавилась і Shell. 28 травня компанія GfK Ukraine проводила соцопитування, результати якого показали, що 39% українців, у віці старше 18 років - підтримують проекти розробки сланцевого газу.

 

Теги: Київ , газ