Путін: Затримка Сноудена в Росії - вина США

Ольга Бондаренко
16 липня 2013р. 8:04

Влада США своїми діями спричинила ситуацію, за якої колишній співробітник розвідки Едвард Сноуден опинився в пастці у Росії, заявив президент РФ Володимир Путін. про це повідомляє ВВС.

За словами російського президента, Сноуден поїхав би з Росії, якби мав таку змогу. Колишній аналітик розвідки не має документів, які б дозволили йому залишити транзитну зону Московського аеропорту "Шереметьєво", куди він прилетів з Гонконгу минулого місяця. Низка латиноамериканських країн висловили готовність надати американцю політичний притулок.

Едвард Сноуден 20 травня втік із США до Гонконгу, звідки 23 червня перелетів до Москви і далі, судячи з заброньованих квитків, повинен був летіти за маршрутом Гавана-Каракас, але до цих пір не полетів. Сноуден заявив, що уряди Великобританії та США стежать за телефонними переговорами та листуванням мільйонів як своїх громадян, так і інших країн. США висунули проти Сноудена звинувачення у викраденні державної власності, несанкціонованої передачі інформації, що зачіпає питання національної оборони, і в свідомому розголошенні секретних розвідувальних даних. 15 липня стало відомо, що Сноудена висувають на Нобелівську премію миру.

Теги: Київ