ЗМІ: Українців могли годувати забороненим м'ясом

Ольга Бондаренко
16 липня 2013р. 8:41

Незважаючи на заборону ввезення бразильського м'яса - його імпорт не припинявся. Про це пише "Комерсант-Україна" з посиланням на джерела.

За січень-травень імпорт бразильського м'яса склав 34,4 тисяч тонн м'яса (57% імпорту), тоді як за аналогічний період минулого року - 32,05 тисяч тонн (50,4%). Топ-менеджери українських сільгоспвиробників на правах анонімності розповідають, що насправді імпорт бразильської свинини в Україну не припинявся, незважаючи на заборону.  Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк повідомив, що Державна ветеринарна і фітосанітарна служба дозволила ряду бразильських підприємств поставляти в Україну свинину. За його словами, сьогодні дозволи мають "п'ять або шість компаній", але постачання ще не почалися.  "Частина свинини дійсно оформлялася на митниці вже в квітні-травні, - зазначив експерт аграрних ринків асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Аліна Жарко. - Можливо, це були партії, завезені до заборони".

У цілому в УКАБ констатують зниження імпорту свинини за підсумками п'яти місяців на 5,5%. "Основною причиною такого скорочення ми вважаємо не заборону на ввезення бразильського м'яса, а зростання власного виробництва", - відзначає Жарко. Втім, за даними Держстату, за січень-травень українські підприємства збільшили випуск свіжої та охолодженої свинини лише на 1,4%.

Теги: Київ