Як кияни дізнавались про "небезпечного" Барабаша

Маша Землянська
16 липня 2013р. 14:36

Як кияни дізнавались про "небезпечного" Барабаша

"Дякую всім, хто прийшов підтримати. В мене одне прохання - поверніть Юру", - Тетяна розгортає щойно віддрукований портрет Юрка Барабаша. 15-го липня без пояснення її хлопця зняли з потягу до Києва на станції Конотоп і заборонили в'їзд на територію України. Вранці 16-го липня - друзі і колеги прийшли до приймальні Служби безпеки України, щоб дізнатися: чому Юра - персона нон грата.

"Ми так нічого і не зрозуміли, нам ніхто нічого не пояснив. Висадили з потягу і все. О 6-ій ранку він дістався Москви. Як тільки відпочине - піде в Посольство, з'ясовувати причини". - не стримуючи сліз розказує тендітна дівчина.  "Не було жодних натяків. Ну так, був один адмінпротокол. Порушив правила дорожнього руху... як пішохід. Але це не привід от так вчиняти з людиною. Не подобається їм, коли у людини є громадська позиція?". Правоохоронці до дівочих сліз - байдужі. 

Барабаш живе в Києві майже п'ять років. Працює у видавництві "Темпора", фотографує вуличні протести. Зокрема, є активістом "Чорного комітету", саме вони активно захищають активістів, яких звинувачують у "простреленні Януковича", а точніше графіті з червоною точною на лобі.

"А де беркут? Таке свято - а хлопців нема", - натовп підхоплюється сміхом. Більшість з тих, хто прийшов під стіни СБУ - традиційні учасники акцій протесту у Києві. Тому вже звички - тільки збираються люди - працівники "Беркуту" тут як тут.

Поки працівники СБУ вирішують як пояснити депортацію Барабаша, кияни накидають кілька варіантів, кого б, на їхню думку, варто було зробити "нев'їздним".

"Тихіше, зараз йдуть пояснювати. Аж цікаво почути, що придумали...", - люди затихають, на порозі приймальні з'являється речниця СБУ Лада Сафонова. Ані сміх людей, ані вигуки "Ганьба" жінку не соромлять. Вирок - справа беземоційна: "Від квітня цього року Служба безпеки України заборонила в'їзд на територію України громадянину Барабашу Юрію в інтересах забезпечення національної безпеки та охорони громадського порядку".

"А йому хоч поясніть?", - не витримує Тетяна.

Сафанова не порушна: "Закон не зобов'язує повідомляти про причини заборони в'їзду в Україну навіть тим, хто опинився під цією забороною". І додає: "Оскаржуйте в суді".

За хвилину речниця СБУ так само не помітно як з'явилася, так і зникає за кремезними дверима. У киян вирок інший:

"Це не просто стрічка - це ознака небезпеки. То не Юра загроза для України - а Ви".

Теги: Київ , СБУ