Сноуден попросив Росію тимчасово прихистити його

Ольга Бондаренко
17 липня 2013р. 7:46

Екс-працівник ЦРУ Едвард Сноуден передав до Федеральної міграційної служби Росії заяву про надання тимчасового притулку. Про це повідомив адвокат Анатолій Кучерена. 

Російське законодавство дозволяє надавати тимчасовий притулок іноземним громадянам, яким відмовили у визнанні біженцями в Росії та які не можуть бути вислані за межі Федерації з міркувань гуманності. "Оскільки Сноуден не може залишити транзитну зону "Шереметьєво", він заповнив там всі необхідні анкети, написав заяву і передав її запрошеному спеціально туди співробітнику ФМС Росії", - заявив Кучерена "Інтерфаксу".

16 липня президент Росії Володимир Путін заявив, що затримка Сноудена в Росії сталась з вини США. 15 липня стало відомо, що Сноудена висувають на Нобелівську премію миру. Едвард Сноуден 20 травня втік із США до Гонконгу, звідки 23 червня перелетів до Москви і далі, судячи з заброньованих квитків, повинен був летіти за маршрутом Гавана-Каракас, але до цих пір не полетів. Сноуден заявив, що уряди Великобританії та США стежать за телефонними переговорами та листуванням мільйонів як своїх громадян, так і інших країн. США висунули проти Сноудена звинувачення у викраденні державної власності, несанкціонованої передачі інформації, що зачіпає питання національної оборони, і в свідомому розголошенні секретних розвідувальних даних. 

Теги: Київ