Янукович: я не боюся Майдану

Христина Заник
11 лютого 2011р. 15:07

Президент Віктор Янукович заявив, що не боїться демонстрацій на Майдані.

Про це він повідомив у інтерв'ю Бі-Бі-Сі.

Журналіст запитав його про паркани, які знаходяться на головній площі міста.

"Я вважаю, що ніяких парканів там не повинно бути", - зазначив Янукович.

Але ж вони там вже є - зазначив журналіст. Президент припустив, що це пов'язано з демонтажем ялинки. Стосовно ймовірних протестів людей, яким не подобаються дії владита переслідувань підприємців, він заявив:

"Ви, мабуть, погано розумієте про що я кажу. Я нічого не лякаюсь, мені здається, я не схожий на людину, яка перелякана. Чи вам здається, що я схожий на тих, хто переляканий? Я виграв всі вибори, які були останні 5-6 років у державі, в тому числі і вибори 2004 року".

Також Глава держави говорив про важливість спадкоємності влади та про те, що Україна - на шляху до демократичних перетворень.

"Я ніколи не боявся людей, я вважаю, що одна справа – це демократія, яку ми повинні цінувати, демократія повинна базуватися на верховенстві права, свободі слова, захисті прав людини. А зовсім інша річ – це прикриватися демократичними гаслами, приховуючи за цими гаслами корупцію і бюрократію. Я кажу про це, а про що ви кажете?" - запитав він у журналіста. 

Щодо переслідувань владою підприємця, який на це скаржився Бі-бі-сі, президент сказав, що хотів би побачити його:

"Я хотів би мати інформацію про цю людину. У тих випадках, коли ми маємо інформацію, що є тиск на цих людей, ми виправляємо ситуацію. Таких прикладів я можу навести багато, коли до нас зверталися і ми наводили порядок у цих питаннях".

Підприємців, які протестували проти нового Податкового кодексу, звинувачують у пошкодженні плитки на Майдані та проти них порушують кримінальні справи.

З 22 листопада підприємці розпочали акції протесту проти ухваленого Радою Податкового кодексу з обмеженням і підвищенням єдиного податку. 30 листопада президент Віктор Янукович ветував кодекс і вніс до нього ряд правок. 2 грудня Рада проголосувала за закон про Податковий кодекс з поправками президента. 3 грудня наметове містечко підприємців, що мітингували на Майдані Незалежності проти Податкового кодексу, вночі розігнала міліція.