Як суд не захистив землі біля Софії (відео)

Ольга Бондаренко
17 липня 2013р. 22:01

Як суд не захистив землі біля Софії (відео)

У Вищому господарському суді вдень вирішували долю одразу двох важливих для Києва об'єктів: скверу біля Олександрівської лікарні та землі історико-культурного призначення по вулиці Гончара 17-23, що знаходиться в охоронній зоні Софії Київської. Обидві ці ділянки вже традиційно хочуть забудувати висотками. У першому випадку - новобудова має вирости прямо в парку Богомольця, під вікнами лікарні, в іншому - дороге житло вже почали зводити в буферній зоні національного заповідника, що може спричинити його руйнування. Обидві справи потрапили до рук однієї колегії суддів: Віталію Корсаку, Мальвіні та Тетяні Даниловим.

Вже на перше ж судове засідання цього дня - по справі забудови скверу Богомольця - довелось чекати півтори години. Журналісти із захисниками тим часом терпляче штовхались у тісному коридорі, ледь примудрившись вмостити по закутках знімальну апаратуру. 


 
Але незручності та втома не збивають бойового запалу: "Мабуть, я все-таки оптиміст", - усміхається адвокат Марина Соловйова на чиюсь репліку про навмисне затягування розгляду. Проте свого хвилювання не приховує навіть за усмішкою...

Причини хвилювання захисниці Соловйової стали зрозумілими вже незабаром: ледь встигли судді розпочати засідання, як тут-таки оголосили 5-хвилинну перерву. Після перерви - "служителі Феміди" прийняли рішення перенести засідання. Дату назвати не спромоглись. Сказали - повідомлять письмово. Отже, справа знову "зависла"...


 
На черзі - розгляд принципового для киян питання про захист Софії Київської. Але такій кількості представників ЗМІ тут явно були не раді. "Вийдіть всі! Вийдіть!", - почала галасувати суддя Данилова. - "Вийдіть, або зараз вийдемо ми! Я так працювати не буду".

Після непорозуміння у чутливому питанні кофорту суддів - останні таки погодились пустити журналістів. Проте лише після того, як знайдуть залу зручнішу. "Нє, ну вони ж бачили скільки нас тут стоїть у коридорі. Ми ж подавали клопотання на дозвіл на зйомку. Вони знали - скільки нас буде. Невже не можна було врегулювати це якось заздалегідь?, - обурюється хтось із натовпу.


Однак у "храмі Феміди" свої правила, хоч як обурюйся. І їх треба дотримуватись. Отож, всі учасники процесу мовчки ковтають чергову порцію годинного очікування...

 

 

Декому навіть вдається подрімати.. "А все тому, щоб ви більше на ці засідання не ходили. Не привертали увагу людей. І рішення їм приймати не заважали", - говорить громадська активістка Ірина Нікіфорова. 


 

Ще через півгодини - засідання таки почалось, і тривало близько години. На жаль, цього часу не вистачило, аби переконати суддів у винятковій цінності земель біля Софії та неприпустимості знущання над ними. Доводи Марини Соловйової та міської прокуратури виявились недостатніми. Не мала впливу і заява Соловйової про жорстку позицію ЮНЕСКО щодо цієї ситуації: "ЮНЕСКО дав час Україні на вирішення цієї проблеми до 1 лютого 2014 року. Якщо Україна не припинить забудову біля Софії - ЮНЕСКО буде запроваджувати проти країни санкції", - гаряче пояснювала адвокат. Проте суд все ж ухвалив рішення на користь забудовників - "Інвест-Будівельної групи".


 

У суді представник забудовника Олег Верховський апелював простими речами: "Вся ця справа насправді пропіарена. На суддів та громадськість чиниться тиск. Чиниться він журналістами, які роздувають навколо цієї забудови якусь проблему. А в ЮНЕСКО насправді нічого такого не казали", - розповідав суддям Верховський. Щоправда, перед камерами аргументи представника забудовника виглядали досить кволо...

Адвокат Марина Соловйова, яка веде цю справу з 2008 року - не приховує розчарування: здається, запаси оптимізму на сьогодні вичерпано. Але захисниця обіцяє: "Обов'язково будемо боротись далі".


Теги: Київ , забудова , Софія Київська , Гончара