Засновник Вконтакте висміяв Міндоходів України

Максим Опанасенко
18 липня 2013р. 7:57

Засновник соціальної мережі Вконтакте у пості на своїй сторінці виставив Міністерство доходів і зборів України невігласами. 

Пост стосується вилучення українських серверів соціальної мережі працівниками Міндоходів наприкінці червня і заяви податківців про знайдені на цих серверах відео з дитячою порнографією, котрі за два тижні нібито передивилося більше 30 мільйонів користувачів. "История получила не менее загадочное развитие — теперь министерство доходов Украины рапортует о том, что оно нашло на этих серверах детскую порнографию. Утверждается также, что за 12 дней материалы с детской порнографией просмотрел 31 млн. пользователей. Эти заявления вызывают неловкость за чиновников министерства, как минимум, по следующим причинам: 1) Технической возможности подсчитать, сколько уникальных пользователей запрашивало доступ к определенным роликам, не существует. Адрес каждого ролика зашифрован в зависимости от IP пользователя. Министерство доходов Украины сугубо теоретически не могло вычислить, сколько человек просмотрело некие ролики, поэтому я вынужден назвать их заявления заведомо ложными" - пише Дуров. І додає - місячна аудиторія всього відеорозділу Вконтакте, котрий розміщено на сотнях серверів - близько 25 мільйонів користувачів і 31 мільйон переглядів відео з 10 серверів просто не міг бути. Також засновник соцмережі запевних - ролики з дитячою порнографією моментально видаляються звідти. Для цього достатньо написати скаргу адміністраторам. "В этой связи рапорт чиновников министерства доходов о том, что им якобы удалось что-то найти на серверах ВК, не имеет никакого отношения к борьбе с детской порнографией" - пише Дуров, - "В завершение отмечу, что — как оказалось — наша ситуация далеко не уникальна. После начала этой истории со мной связались некоторые предприниматели и хостинг-провайдеры Украины, которые столкнулись с рейдерскими захватами и изъятием оборудования под далекими от закона предлогами. Если это так, искренне желаю жителям любимой Украины благополучно пережить непростой для их страны период".


У середу, 17 липня, прес-служба Міндоходів заявила про те, що на вилучених в київському офісі ТОВ «Дата-Айікс-Юей» серверах були знайдені файлові накопичувачі відеофайлів соціальної мережі «Вконтакте». На них нібито було знайдено більше двох сотень роликів, частина з яких - дитяча порнографія і пропаганда насильства.

Наприкінці червня технічний директор соцмережі Вконтакте Микола Дуров заявив про вилучення київських серверів компанії податківцями. За його словами, це сталося через розслідування справи про несплату податків однією з київських фірм, котра до Вконтакте не має жодного відношення. Тоді Міндоходів заявило - обшук було проведено на підприємстві "Дата-Айікс Юей" та ТОВ "Евос" на підставі рішення Деснянського райсуду. 10 одиниць комп'ютерної техніки і сервери, згідно із заявою, були видані працівниками фірм добровільно. Жодних персональних даних користувачів Вконтакте там нібито не було і підтверджень зв'язку цих підприємств із соцмережею - також.

Теги: Київ