Справа з Театральною підриває авторитет Попова

Наталія Курило
11 лютого 2011р. 15:21

Справа з Театральною підриває авторитет Попова

Середа. 9 лютого, 2011. Ранок. Метро Театральна. Сивий чоловік уважно роздивляється десятки робітників, які активно працюють на скандальному будівництві. Він тримає у руці закритий фотоапарат і зітхає:

- Я спеціально приїхав здалеку з фотоапаратом, щоб самому побачити, що зупинили це будівництво. Сусіди казали мені: нічого не буде, а я: Попов зможе, він серйозний мужчина. Обіцяв 9 лютого крапку поставити – зробить, а я вам фотографії того привезу. Ех, - це ж треба так не любити своє місто...!

«Давно пора взорвать, их всех взорвать», - вигукує високий хлопець і зникає в метро.

«Друзям все, ворогам закон», - констатує юнак і поспішає у бік університету

Старша пані прислухається, зупиняється перед сходами і ясно промовляє:

- Дивіться, як поспішають: як злодії. Це ж злодії у нашій хаті, а поспішають, тому що знають, що справжній господар вже на порозі.

Таку розмову почула і надіслала «Свідомо» активіста і сусідка скандального будівництва Наталія Мусієнко.

За її інформацією будівництво на Театральній іде повним ходом та цілодобово. Забудовник вже кладе стіни на 4-му поверсі будівлі, звітуючи про «укріплення метро» та «консервацію об’єкта».

В понеділок, 7 лютого голова міськдержадміністрації Олександр Попов пообіцяв зупинити скандальне будівництво до середи. Як видно будівництво не зупинилося.

В четвер головний архітектор міста Сергій Целовальник, який очолює комісію створену Поповим для перевірки законності будівництва, пообіцяв, що будівельний кран на будмайданчику демонтують з 17 по 20 лютого.

Такого висновку дійшли після того, як комісія у складі Целовальника, головного інженера будівництва, фахівця від проектної майстерні Пашенько, метробудівця та людини з міськадміністрації, перевірила доцільність прохання забудовника закінчити будівництво. Він обґрунтував це тим, що якщо не добудувати об’єкт вестибюль станції метро затопить підземними водами. Целовальник відхилив прохання та оголосив свій вердикт, що потрібно прибирати кран, бо це єдине місце, яке теоретично може бути небезпечним.

"Ми (комісія) всю цю справу розглянули, побачили і зрозуміли, що ніякої небезпеки для нижніх споруд вестибюля метро від того, що будівництво будівлі не буде завершено не має", - сказав він. 

Будівництво ведеться над куполом касового залу метро та закриває вікна жителів сусіднього будинку. Активісти вважають його незаконним і зібрали для доказу чимало паперів.

Попов та Целовальник в свою чергу вважають, що документи в забудовника ТОВ "Альянс-центр" в порядку, проблема в тому, що підписані вони були попередніми фахівцями, які зараз звільненні. Зараз питання стоїть в тому, як домовитися з забудовником знести споруду. 

Все розпочалося з того, що у 2003 році Київрада виділила земельну ділянку підприємству "Альянс – Центр" для будівництва офісно-торгівельного центру на вулиці Богдана Хмельницького, 7.

В 2006 році під тиском місцевих жителів, які неодноразово проводили акції протесту проти скандального будівництва рішення Київради відмінили. У вересні 2008 року будівельні роботи знову відновилися і зупинилися в березні цього року. Відновлене в листопаді будівництво, перервали в грудні, але воно розпочалося з новою силою 17 січня.