Попов вирішив зекономити на Поштовій 16 мільйонів

Максим Опанасенко
18 липня 2013р. 8:44

Київська міська державна адміністрація вирішила зменшити кошторис будівництва розв'язки на Поштовій площі. Про це йдеться в розпорядженні КМДА.

Так, згідно із останнім розпорядженням, роботи на Поштовій мають коштувати 427 мільйонів гривень. До цього було закладено вартість у 443 мільйони гривень. З чим пов'язане зменшення витрат - невідомо.

Тиждень тому голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов поскаржився, що зрив сесії Київради у середу, 11 липня, призвів до зрив фінансування будівництва на Поштовій площі і що перед робітниками виникли борги.

Три місяці тому, 26-го березня, Київська міська державна адміністрація віддала частину Поштової площі, яка, між іншим, входить в перелік пам'яток архітектури, під будівництво торгівельного центру. Формальне пояснення чиновників - брак грошей, тому щоб завершити ремонт дороги вирішили залучити інвестора. "Свідомо" провело розслідування і з'ясувало, що конкурс на "інвестиції в Поштову", виграла фірма на чолі з Мариною Ткаченко ТОВ «Хенсфорд-Україна». Вона, в свою чергу, заснована на початку 2013 року однойменною британською компанією – «Хенсфорд Імпекс ЛЛП». Коріння останньої привели нас до керівника Державного управління справами Андрія Кравця. Поштова площа - не перший подарунок Кравцю від Києва. За останній рік пов'язані з ним фірми "зайшли" в приміщення басейну «Водник» на Подолі, де вже будується Sport Life, у Будинку вчителя в центрі міста. Останнє надбання - історична будівля на КруглоуніверситетськійЩо цікаво, у вівторок, 10 липня, згідно з розпоряжденням Кабінету міністрів, на добудову транспортної розв'язки на Поштовій площі з бюджету мають виділити додаткові 50 мільйонів гривень. Це означає, що слова мерії про виділення землі невідомій фірмі під торговий центр через нібито відсутність державного фінансування, тепер не мають підгрунтя.

Будівництво ж торгівельного центру на Поштовій площі обійдеться ТОВ "Хенсфорд-Україна" у більше ніж 85 мільйонів гривень. Окрім того інвестор має сплатити організатору конкурсу (Департаменту економіки та інвестицій) кошти в якості компенсації витрат, пов'язаних з підготовкою та проведенням інвестиційного конкурсу, у розмірі 1% від орієнтовної вартості будівництва об'єкта інвестування без урахування ПДВ, що становить 679 050 гривень та кошти на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва не менше 5% від орієнтовної вартості будівництва об'єкту інвестування, що становить не менше 3 395 250 гривень

 

 

Теги: Київ