В кінотеатрах - "Піна днів" з Одрі Тоту

Галина Танай
18 липня 2013р. 11:07

В кінотеатрах - "Піна днів" з Одрі Тоту

Прекрасна і смертоносна водяна лілія у легенях красивої жінки. Хвороба, яку можна зупинити лише свіжими квітами. Неймовірна вигадка чи химерна правда? В кінотеатрах прем'єра "Піни днів" - драми за мотивами знаменитого однойменного роману Бориса Віана. Справжній подарунок для прихильників Одрі Тоту.

Фільм Мішеля Гондрі - вже третя екранізація "Піни днів". Перша спроба була у 1968 - через 21 рік після виходу роману. У 2001 Віана екранізував японський режисер Го Рідзю - під назвою "Хлоя". Ну а картина Гондрі багатообіцяюча вже завдяки акторському складу: головні ролі грають Одрі Тоту та Ромен Дюріс. Колін знайомиться з Хлоєю на вечірці і закохується у дівчину. Пара одружується і насолоджується щастям, але недовго - у Хлої діагностують загадкову й рідкісну хворобу: водяну лілію в легенях. І зупинити недугу можна лише свіжими квітами. Але який бюджет це витримає? Хвороба поступово заволодіває Хлоєю.

Найцікавіше у романі Віана те, що він був задуманий як прихована пародія на філософа Жана-Поля Сартра. У книзі фігурує другорядний персонаж Жан-Соль Партр, є багато посилань на роботи Сартра. Наприклад, його знамениту "Нудоту" автор перетворив на "Блювоту". Скільки залишилось у фільмі від Сартра, побачимо в кінотеатрах.


Теги: Київ , Віан , Тоту , Кіно , Піна днів