Як врадіївці на Майдані протестували (фото, відео)

Галина Танай
18 липня 2013р. 22:21

Як врадіївці на Майдані протестували (фото, відео)

 "Міліцію - на нари!", "Слава Україні", "Банду геть", - завершальний мітинг врадіївців на Майдані виявився достатньо передбачуваним. Як і те, що МВС як слід запаслось "Беркутом" і планувало знесення свіжовстановлених наметів. Словом, усе як завжди. Єдине, до чого так і неможливо звикнути - це історії звичайних людей, які постраждали чи втратили найближчих людей через дії міліції.

До Майдана дійшло лише 35 врадіївців. Інші присутні приєднались, аби підтримати мітингувальників. 

Атмосфера досить напружена - що мітингувальники, що міліціонери чекають на провокації: хтось із острахом, а хтось і з надією. Буквально через півгодини після початку акції виловили хлопця, який, удаючи п'яного, провокував бійку. Його передали в руки міліції - втім, вона спершу ловила порушника порядку мляво і неохоче.

Плакати мітингувальників тішили око фантазією та різноманітністю.


 


Головною цікавинкою врадіївського Майдану став стіл, де приймав скарги громадян представник МВС. Всі охочі могли написати скаргу на дії міліції. Як люб'язно розповів представник Міністерства - а саме директор Департаменту режимно-секретного та документального забезпечення МВС Юрій Терещенко, добрий і справедливий міністр Віталій Захарченко бере на контроль справи тих громадян, які не змогли потрапити до нього на особистий прийом.

Контраст наманікюрених рук і дорогої перової ручки чиновника зі звичайними громадянами очевидний.

Також на Майдані збирали підписи за переатестацію працівників МВС.

Коли народ почав потроху розходитись, активісти заявили, що збираються встановити намети і провести ніч на Майдані. До цього натовпом ширилися чутки, що близько 23:00 міліція буде зносити намети. Особливо активістів обурили сім автобусів "Беркуту", які спершу стояли на Богдана Хмельницького, а потім - за консерваторією, що біля Майдану. Втім, на розпитування журналіста "Свідомо" один з міліціонерів відповів: правоохоронці нічого робити не будуть. "Ми вже всіх попередили"- заявив він. Між тим активісти таки встановили два намети.Найкраще на врадіївському Майдані почувалися діти.


Наразі на Майдані залишається близько сотні протестувальників. 

Теги: Київ , Врадіївка , МВС , Майдан , протест