В суботу активісти кличуть захищати Десятинний

Галина Танай
19 липня 2013р. 8:25

В суботу, 20 липня, захисники Десятинного провулку кличуть киян протестувати проти незаконної забудови. Акція почнеться о 12:30. Проце повідомляє активістка Юлія Філоненко.

"По суті, це останній рубіж протесту, оскільки, як ми з'ясували, забудовнику плювати навіть на рішення суду", - написала у своєму фейсбуці Філоненко. На акції можна буде підписатись під двома петиціями. Перша - з вимогою заборонити в'їзд у демократичні країни Назару Городецькому, що є директором фірми-забудовника "Інтергал-Буд". Друга петиція до Мінкульта - з вимогою провести внутрішнє розслідування і покарати директора Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Андрія Вінграновського - саме він підписав дозвіл на забудову Десятинного, що протирічить офіційній позиції Мінкульту.

Будівельна техніка повернулась на Десітинний 5 липня, незважаючи на заборону суду. Будівельні роботи в Десятинному заборонені з 11 червня. Попри це, 25 червня тут рив екскаватор. Досі Київський патріархат програв уже два суди щодо незаконної забудови землі історико-культурного призначення на Десятинному провулку 3-5. Патріархатом було зруйнувано два історичні будинки на провулку Десятинному і розпочато будівництво, хоча жодних дозволів та рішень Київради на це не було. Зусиллями правозахисників будівництво було зупинене. На цьому місці також знесли два будинки 19-го століття. У 2009-ому році столичні археологи знайшли тут фундамент палацу князя Володимира Великого.

 

Теги: Київ , Десятинний , забудова