Захисники Києва: Пам'ятник Сагайдачному перенесуть

Маша Землянська
19 липня 2013р. 11:55

Активісти організації "Збережи старий Київ" заявляють, що у планах київської влади перенести пам'ятник Петру Сагайдачному, що на Контрактовій площі. Причина проста -  він закриватиме вхід в майбутній торгівельний цетр.

Ігор Луценко повідомив, що в судовому порядку  "Збережи старий Київ" отримав план реконструкції Контрактової площі. Активісти побачили, що в планах забудовника - перетворити Контрактову на суцільну стоянку. Наразі машини паркуються тут стихійно. Але торгівельному центру знадобиться ще 340 паркомісць. Тобто Контрактова офіційно стане однією з найбільших парковок під відкритим небом у Києві. Таким чином, майбутній пам'ятник Петру Могилі, проект якого вже отримав схвалення головного архітектора Києва Сергія Целовальника, фактично опиниться в кутку автостоянки. Ще один небезпечний момент стосується сквера біля пам'ятника Сковороді. У плані реконструкції ця територія значиться як "місце для залучення інвестицій". Тобто сквер може перетворитись на другу чергу торгівельного центру або продовження автостоянки. 

Наразі Контрактова - одна з найгарячіших точок Києва. Більше року тут точиться боротьба киян з забудовниками Гостинного двору. На весні 2012-го року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі "Укрреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Попри численні протести і штурми київських активістів, тут продовжується будівництво. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. Забудова наразі триває повним ходом - з Гостинного вже знімають дах.

Теги: Гостинний двір , Київ , забудова