Попов стоїть на своєму: Киянам не потрібні вибори

Ольга Бондаренко
19 липня 2013р. 15:40

Депутати не знайшли спільної мови з головою Київської міськдержадміністрації Олександром Поповим щодо призначення виборів мера та до Київради. Про це повідомляє депутат від "Батьківщини" Володимир Бондаренко.

Водночас, депутати заявили, що до призначення позачергових виборів не дозволять проводити засідання Київради. Опозиція також висловила незадоволення тим, що зустріч, яка була завчасно проанонсована, відбулася без участі преси, незважаючи на наполягання опозиції зробити зустріч відкритою та публічною.

Вранці відбулась зустріч Попова з депутатами від опозиції. 11-го липня нардепи від "Батьківщини", УДАРу і "Свободи" заблокували трибуну Київради і не давали проводити засідання, наголошуючи на незаконності зібрання. Секретарю Київради Галині Герезі довелося закривати сесію. Це стало маленькою перемогою і активістів, котрі зібралися під будівлею мерії і заявили про закінчення повноважень київських депутатів і незаконність їхніх рішень. Відео депутатських розборок можна переглянути тут. 30-го травня Конституційний суд ухвалив рішення, за яким чергові вибори до Київради та мера Києва мають відбуватися одночасно по всій Україні. Повноваження ж нинішньої Київради вичерпуються у травні. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів.

Теги: Київ