Кияни "ховають" сміття на Десятинці

Маша Землянська
20 липня 2013р. 15:23

Кияни "ховають" сміття на Десятинці

Залишки поваленого паркану, сміття та будівельний бруд, що залишився після забудовників на Десятинному провулку - кияни вирішили "поховати". Озброївшись лопатами і рукавичками люди продовжують суботник - закопують вириті ями.

Вранці зо два десятки людей прийшли на історичну землю на мірну акцію. Хотіли допомогти забудовникові по прибирати залишки сміття і нарешті виконати постанову суду - звільнити землю. Проте за викликом невідомих на місце прибула міліція. Прибирати людям заборонили - а того, хто чинив опір, закинули в машину і повезли до райвідділку. Дісталося від правоохоронцям і тим, хто намагався дізнатись причинну затримання. Відео з затримання та штовханини - можна подивитись тут.

Будівельна техніка повернулась на Десятинний 5 липня, незважаючи на заборону суду Київському патріархату з "Інтеграл-будом" проводити будь-які будівельні роботи на ділянці біля будинків №№ 3 А,Б та 5, Д.. Будівельні роботи в Десятинному заборонені з 11 червня. Попри це, 25 червня тут рив екскаватор. Досі Київський патріархат програв уже два суди щодо незаконної забудови землі історико-культурного призначення на Десятинному провулку 3-5. Патріархатом було зруйнувано два історичні будинки на провулку Десятинному і розпочато будівництво, хоча жодних дозволів та рішень Київради на це не було. Зусиллями правозахисників будівництво було зупинене. На цьому місці також знесли два будинки 19-го століття. У 2009-ому році столичні археологи знайшли тут фундамент палацу князя Володимира Великого.

 

Теги: Київ , забудова