Янукович підкинув вчителям грошей за ЗНО

Максим Опанасенко
22 липня 2013р. 10:57

Президент Віктор Янукович підписав закон щодо оплати праці шкільним вчителям, за котрим з бюджету мають виділити гроші на зарплати вчителям, що провело місяць на зовнішньому незалежному оцінюванні. 

За законом виділити мають 6 804 000 гривень. На оплату праці з них має піти 5 051 900 гривень. Це означає, що якщо нардепи проголосують за законо, то по завершенню ЗНО, вчителі, що під час тестів працювали інструкторами, повинні отримати заробітну платню за це. Минулоріч з цими виплатами виникли проблеми - тоді педагогам їх суттєво затримали.

Зовнішнє незалежне оцінювання було започатковано у 2006-му. Воно змінило хабарницьку систему вступних іспитів і за роки існування отримало схвалення від більшості батьків та школярів - в престижні університети без грошей вдалося потрапити тисячам простим абітурієнтам. Два роки тому - 5 січня Уряд звільнив з посади директора Українського оцінювання якості освіти, що розробляє і проводить тестування в школі, Ігоря Лікарчука, який очолював Центр з моменту старту тестів, і призначив колишню заступницю міністра освіти Дмитра Табачника Ірину Зайцеву. З того моменту скарг на тест серед абітурієнтів справді додалося - протягом кількох вступних кампаній в завданнях були помилки, нерівнозначні за складністю тести в паралельних варіантах тощо. Більше того - тести кожного року недофінансовують. Через це з 2011-го не оновлювалися програми тестів і не будуть оновлюватися ще принаймні для тестування-2014. Офіційна причина - на них немає нарікань ні з боку абітурієнтів, ні з боку вчителів. Неофіційна - дефіцит грошей. Освітні експерти вважають - таким чином Міносвіти намагається привести школярів до ненависті до тестів і просто відмінити їх.

 

Теги: Київ