Вчені звинувачують оральний секс у раку горла

Маша Землянська
22 липня 2013р. 12:28

У однієї третини пацієнтів з раком горла медики діагностують зараження вірусом папіломи людини. Цей же вірус - основна причина розвитку раку шийки матки. Вчені з Оксфорда встановили найчастіша причина передачі вірусу папілом - оральний або генітальний секс.

Медики-науковці досліджували зразки крові людей, які на початку дослідження були абсолютно здорові. У крові шукали антитіла до ключового білку вірусу папіломи людини - E6. Цей білок "вимикає" клітинну систему, що захищає від раку. Якщо в крові виявляються антитіла, значить, вірус вже обійшов захисну систему і викликав ракові зміни в клітинах. Отже, аналіз крові здорових людей і тих, у кого розвинувся рак, показав: 35% людей з раком горла мали антитіла, а серед здорових таких було менше 1%.

Наразі медики розділяють 100 типів вірусу папіломи людини. Особливо небезпечні 16 і 18 штами. Приміром, 16 тип пов'язують приблизно з 60% випадків раку шийки матки, 80% - раку анального каналу і 60% - порожнини рота. Проте у більшості людей працює імунний захист проти цього вірусу. Та незважаючи на це – медики наголошують: секс, навіть оральний, має бути захищеним.

 

Теги: Київ , секс